Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Jackson Strong obhájil loňské zlatoBest Trick letos nabídl zajímavou podívanou, během které Jackson Strong obhájil zlato z loňského ročníku. Už druhou medaili letos získal Taka Higashino, tentokrát stříbrnou a Cameron Sinclair vybojoval bronz.

Jackson loni jako první v histrorii skočil frontflip v závodě a letos předvedl další světovou premiéru. Jednalo se o body varial, v podstatě to byla vylepšená varianta triku, se kterým získal svou poslední zlatou Kyle Loza. Podobným skokem se dokonce dvakrát prezentoval i Francouz Thomas Pages, kterému to ale na medaili nestačilo.

Svou letošní sbírku cenných kovů rozšířil Taka Higashino, který ke zlatu z freestylu přidal stříbro. Taka ukázal Rock Solid backflip, který zařadil i do své freestylové jízdy, ale tady se ještě během přistání pustil levou rukou. To Cameron Sinclair ukořistil bronz poté, co předvedl čistý double backflip.

„Nechtěl jsem být známý jen kvůli frontflipu, tak jsem se potřeboval naučit něco úplně nového,“ řekl Jackson Strong po závodě. Australan trik původně pojmenoval „Bulletproof Tiger“, ale nankonec se rozhodl pro jednodušší jméno „Jack“.

Během celého závodu byly k vidění neskutečné triky, ale bohužel také pády. Kyle Loza se pokusil o bike flip, ale svůj první pokus nezvládl a ke druhému byl sice nachystaný, ale nakonec to nezkusil, kvůli zranění.

Clinton Moore se chtěl pokusit o 720, kterou v letech 2009 a 2011 zkoušel Travis Pastrana. Tento trik si Clinton nechal až na druhý pokus a ve své první jízdě předvedl kombo Volt + Heel Clicker. Clinton se sice pokusil i o přistání avizovaného triku, ale upadl, takže zatím to on ani Travis nedokázali, ale i přes pád získal pátou pozici.

Šestý letos skončil Kyle Loza, který se za rok rozhodně pokusí tu čtvrtou zlatou získat. Sedmou pozici obsadil debutant Bruce Cook, který při pokusu o Rock Solid backflip upadl a do druhé jízdy už nenastoupil. Dva pády předvedl Mark Monea, který se pokaždé pokoušel o svůj speciální frontflip, ale při obou pokusech chyběl kousek o mohla z toho být třeba i medaile, ale tak je to poslední osmá pozice.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , ,