Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
triple backflip jed mildon

screen z videa

Jed Midon z městečka Taupo na Novém Zélandu se o víkendu zapsal do historie extrémních sportů, když jako první člověk na světě skočil triple backflip na BMX. Tento 24 letý jezdec se v sobotu při akci Unit T3 Mindtricks BMX Jam rozjel z 66 stop (asi 20 metrů) vysokého rozjezdu na 11 stop vysokou rampu, která ho nakopla k rekordnímu zápisu.

 

Jed se na tento moment chystal 3 měsíce, během kterých usilovně trénoval tuto neuvěřitelnou šílenost do foam pitu a air bagu. A v sobotu se dočkal rekordního zápisu do Guinnessovi knihy rekordů. I přes dokonalé natrénování celého kousku Jed později přiznal, že byl skutečně nervózní, ale po přistání na obě kola to byl ten nejlepší pocit v životě.

Na akci se přišlo podívat zhruba 2000 diváků, kteří se rozhodně nenudili. A těmto divákům se Jed pokusil předvést ještě jednu světovou premiéru a to double backflip tailwhip. Při tomto triku Jed upadl, ale skončilo to bez zranění.

 

.

Sdílet přes Facebook
Témata: , ,