Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Levi Lavallee má první zlatou z letošních zimních X GamesV Aspenu se rozdělovaly první medaile letošních zimních X Games a to ve freestylu na sněžných skůtrech…

První den X Games poznal vítěze jen v jedné disciplíně, jelikož v dalších sportech se zatím odehrály různé vyřazovací a kvalifikační boje.

Sněžné skůtry nabídly napínavou podívanou, ve které byl nejlepší Levi LaVallee, jelikož na jeho výkon z druhé jízdy nikdo neměl. Druhou pozici letos získal Joe Parsons a bronz bral Justin Hoyer.

Levi si tak do své sbírky medailí doplnil další zlatou, zvítězit ve freestylu se mu podařilo už v roce 2008, k tomu má ještě několik medailí z různých disciplín. V posledních dvou letech se Levi X Games neúčastnil, jelikož byl pokaždé zraněn. Jednou utrpěl vážná zranění při přípravách na rekordní dálkový skok a loni se zranil při tréninku na Best Trick, kterého se letos také zůčastní.

Závod byl bohužel poznamenán i několika pády. Caleb Moore, nedotočil Backflip Indy Air a byla z toho velká havárie, Texasan dokonce upadl do bezvědomí. I Calebův mladší bratr měl nehodu, když nezvládl pokus o backflipovou kombinace a salto hodně přetočil.

Velký pád měl také Daniel Bodin, jelikož neustál Tsunami Backflip. Daniel dal na svůj facebook fotku, kde má zavázanou ruku, ale i přesto prohlásil, že v neděli ho znovu uvidíme na dráze v soutěži o nejlepší trik.

Do závodu se nezapojil Heath Frisby, který během tréningu dvakrát havaroval a poničil oba své skůtry. Ale určitě ho uvidíme v nedělním závodě, kde bude obhajovat své loňské zlato, které získal díky tomu, že jako první na světě otočil salto vpřed.

Ostatním účastníci freestylu problémy neměli a dokončili obě své jízdy. Z těchto jezdců nejhůře dopadl Cory Davis na pátém místě, ti další obsadili stupně vítězů.

Třetí místo tak vybojoval Justin Hoyer, který podal kvalitní výkon, ale soupeři byli o něco lepší. Kanadský jezdec skočil jeden backflip bez držení a jinak do své jízdy zařadil triky jako například Rock Solid nebo Kiss of Death. Justin se zúčastní také soutěže o nejlepší trik, kde se mu loni nepovedlo ustát Double Backflip a v neděli tak bude tento jezdec určitě útočit na další medaili.

Stříbro si z Aspenu veze Joe Parsons, kterého letos na X Games ještě uvidíme, jelikož se má v plánu představit ve Speed & Style a také v Best Tricku. Pro tohoto jezdce je to už třetí stříbrná z freestylu, a celkem čtvrtá medaile, když v roce 2009 dokázal zvítězit. Dále má tento jezdec ve sbírce 3 kovy ze Speed & Style (2 zlaté a 1 bronzovou).

Z vítězství se zaslouženě radoval Levi LaVallee, kterého na první místo dostala jeho druhá jízda, za kterou si od rozhodčích vysloužil rovných 89 bodů. Jedna zajímavost je ta, že Levi se jako jediný zúčastní všech sedmi disciplín se sněžnými skůtry, takže by svou sbírku letošních úspěchů mohl rozšířit. Šance by mohl mít v soutěžích jako Speed & Style nebo Best Trick, kde se mu v minulosti dařilo.

Výsledky:
1. Levi LaVallee 89.00
2. Joe Parsons 88.66
3. Justin Hoyer 85.66
4. Daniel Bodin 83.33
5. Cory Davis 82.00
6. Caleb Moore 57.66
7. Colten Moore 49.33

Levi Lavallee jeho zlatá jízda

Joe Parsons získal stříbro

Justin Hoyer letos bronzový

Daniel Bodin upadl ve své první jízdě

Caleb Moore nedotočil salto

Colten Moore havaroval na stejném místě jako jeho bratr Caleb

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , ,