Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Levi Sherwood triumfoval v Madridu a dostal se do vedení X Fighters

© Red Bull Media House

Domácí jezdec Dany Torres neobhájil své lońské vítězství, jelikož ve ho ve finále porazil Levi Sherwood z Nového Zélandu, další Španěl Maikel Melero vybojoval třetí pozici. Ocenění za nejlepší trik dostal Tom Pages, který divákům dvakrát ukázal velmi obtížný trik Special Flip…

Na úvod závodu Red Bull X Fighters v Madridu se muselo zodpovědět na otázku, kteří dva jezdci postoupí do hlavního programu a doplní tak šestici nejlepších z kvalifikace. Bohužel se závodu nemohli nezůčastnit dva jezdci a to lídr průběžného bodování Todd Potter a Jeremy Rouanet, oba se zranili při tréninku.

Jako první na trať vyrazil Wes Agee, který nepředvedl žádnou backflipovou kombinaci a získal za svůj výkon 82.10 bodů. Druhý jezdec, který se jel poprat o účast v hlavním závodě byl Tom Pages. Tom také neskočil žádný trik kolama nahoru, ale jeho skoky byly velmi protažené a diváky dostaly do varu. Jako další své umění předvedl švycarský letec Mat Rebeaud a od rozhodčích si za to vysloužil 82.50 bodů a posunul se tak na druhé postupové místo za Thomase. O účast v hlavním programu stál také největší showman na startu Australan Blake Williams. Blake dokázal porazit Mata a bylo jasno, do hlavního závodu postupili Tom Pages a Blake Williams.

Čtvrtfinále
Eigo Sato vs. Maikel Melero,
První na trať vyrazil japonský samuraj. Eigo svou jízdu zahájil velkým Backflip Cordova, dále ukázal i triky jako Backflip Kiss of Death a Backflip Superman Seat Grab, k tomu nějaké skoky kolama dolů. Domácí Maikel Melero také ukázal Backflip Cordova, ale velké plusové body mu přinesl Double Grab Backflip a k tomu skočil i Backflip Whip, další tři triky byly stejně jako u Eiga bez rotace. V poměru 4:1 postoupil dále domácí Maikel Melero.

Javier Villegas vs. Dany Torres,
Chilský jezdec znovu úkázal, že se může řadit ke světové špičce, předvedl velmy těžké backflipové kombinace tak i povedené triky kolama dolů a bylo jasné, že se Dany bude muset hodně snažit, aby Javiera porazil. Dany se do toho opřel a ukázal skoky jako Backflip Dead Body, Backflip Seat Grab Indy nebo velmi povedený Turndown. Rozhodčí poslali do dalších bojů v poměru 1:4 domácího jezdce. Takže oba španělští závodníci postoupili do semifinále.

Tom Pages vs. Taka Higashino
Tom Pages nám ukázal světovou premiéru a to Volt a Special Flip v jedné jízdě, tyto skoky mu dávají velkou šanci na postup, ale i tak je Taka velký soupeř. Taka vytáhl vše co uměl a dokonce předvedl čistý Rock Solid Backflip. V tomto zatím asi nejlepším souboji vyhrál Francouz, ale Taka divákům ukázal špičkové představení.

Blake Williams vs. Levi Sherwood
Blake hned na svém prvním skoku ukázal svůj pověstný Cliffhanger, který dělá asi jenom on. Potom udělal i dvě kombinace do 360. Levi ukázal velmi protažený Backflip Tsunami, dále také třeba Hart Attack Backflip a na závěr velmi povedenou kombinaci Barhop + Superman Backflip. Bez ztráty bodu semifinále doplnil Levi Sherwood.

Semifinále
Tom Pages vs. Dany Torres
Tom opět ukázal Volt a také Special Flip znovu za sebou stejně jako v minulé jízdě. Dále všechny ostatní triky byly velmi protažené, ale neudělal backflip a to mohlo být v boji proti Danymu trochu mínus. Domácí Dany Torres věděl, že musel ukázat to nejlepší. Španělský jezdec dělal velké skoky jako Cliffhanger Backflip, Dead Body Backflip a nebo Heel Clicker + Superman Backflip. Prvním účastníkem finále se stal domácí Dany Torres.

Maikel Melero vs. Levi Sherwood
Maikel se hodně snažil, aby bylo španělšké finále. Velmi povedené skoky kolama dolů a také mnoho čistých backflipových kombinací. Levi jízdu zahájil velkým Tsunami Backflipem, dále ukázal třeba Hart Attack Backflip a znovu předvedl kombo Barhop + Superman Backflip a na závěr Shaolin Backflip. Rozhodčí do finále poslali velmi těsně v poměru 2:3 Sherwooda.

Finále
Dany Torres vs. Levi Sherwood
Jako první na trať vyjel domácí toreador Dany Torres. Španělský jezec předváděl zhruba ty stejné triky jako v minulých jízdách a na závěr skočil Cliffhanger s přistáním bez držení. Vše teď záviselo na výkonu jezdce z Nového Zélandu, rozhodně bylo jasné, že si Levi nemůže dovolit zbytečné chyby. Oba jezdci měli velmi povedené a vyrovnané jízdy, některé velmi těžké skoky byly identické, třeba jako Dead Body Backflip. V poměru 2:3 bylo rozhodnuto, že si 100 bodů z Madridu veze Levi Sherwood a tímto výsledkem se jezdec z Nového Zélandu dostal do vedení šampionátu.

Výsledky:
1. Levi Sherwood (NZL)
2. Dany Torres (ESP)
3. Maikel Melero (ESP)
4. Thomas Pages (FRA)
5. Taka Higashino (JAP)
6. Eigo Sato (JAP)
7. Javier Villegas (CHL)
8. Blake Williams (AUS)
9. Mat Rebeaud (SUI)
10. Wes Agee (USA)
11. Todd Potter (USA)
12. Jeremy Rouanet (FRA)

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,