Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Levi Sherwood zahájil sezónu výhrou

© Red Bull Media House

Levi Sherwood vyhrál úvodní závod letošního ročníku Red Bull X Fighters, druhé místo obsadil poměrně překvapivě Rob Adelberg a třetí skončil Javier Villegas…

V Dubaji se předvedla absolutní špička světového FMX. Oproti loňskému roku nastala změna v pravidlech, letos má každý jezdec na svou čtvrtfinálovou jízdu dvě minuty a během tohoto času musí ukázat šest triků. Semifinále trvá stejně jako loni minutu a půl a finále dvě minuty, počet triků je na jezdci.

Z kvalifikace se mezi šestici nejlepších nekvalifikovali Eigo Sato, Mat Rebeaud, Dany Torres a Rob Adelberg. Tato čtveřice si to rozdala o dvě poslední místa ve čtvrtfinále. Postoupit dokázal obhájce loňského triumfu Dany Torres a také Rob Adelberg, který se později probojoval až do finále.

 

Čtvrtfinále:

Todd Potter vs. Josh Sheehan
Hlavní program v Dubaji zahájil Todd Potter, které ukázal povedenou jízdu, ale bylo jasné, že souboj s Joshem nebude žádný med. Josh Sheehan ve své šestici triků předvedl hned na úvod povedený lazy boy backflip, k tomu ukázal protažený tsunami backflip. Josh stejně jako Todd skočil i skoky kolama dolů, ale poté co na závěr ukázal 360 bylo téměř jasné, že jde dále.

Edgar Torronteras vs. Javier Villegas
Jako první na trať vyjel Edgar Torronteras, který udělal hodně povedené kobinace kolama dolů a z backflipů například učebnicový double indian air backflip. Chilan Javier Villegas dostal od rozhodčích lepší skóre a postoupil do dalších bojů. Znovu se jízdy skládaly z plus mínus vyrovnaného počtu backlipů a normálních triků.

Rob Adelberg vs. Andre Villa
Rob Adelberg ve své jizdě předvedl například kiss of death backflip a jako takový bonus ukázal i stojku na sedle. To jeho soupeř Andre Villa předvedl co se týče triků velmi povedenou jízdu, která zahrnovala skoky jako cliffhanger backflip, nebo velmi těžký no hander backflip s přistáním bez držení. Rozhodčí poslali do dalšího kola Roba, nejspíše i proto, že Andre během dvou minut stihl skočit jen 5 triků a šestý udělal až po limitu.

Dany Torres vs. Levi Sherwood
Celkem překvapením bylo, že se Dany Torres nekvalifikoval do závodu přímo, jelikož skončil osmý. Sice do čtvrtfinále nakonec postoupil z rostřelu mezi čtveřicí nejhorších, ale svému soupeři to během své jízdy usnadnil, jelikož udělal stejnou chybu jako Andre, když nestihl triky v limitu. Levi Sherwood nenachal nic náhodě a šestici triků předvedl v rychlém sledu za sebou. Do semifinále postoupil Levi, takže Danny ztratil šanci obhájit loňský triumf.

 

Semifinále:

Rob Adelberg vs. Javier Villegas
Australan Rob Adelberg zahájil semifinálové boje velmi povedenou jízdou. Javier Villegas zvládl do své jízdy dosat také hodně kvalitních triků, ale při jednom ze skoků byl trochu krátký a také udělal meší chybu při cliffhangeru. Do finále nakonec postoupil Rob a tím zlepšil své maximum z loňska, kterým bylo páté místo v Austrálii.

Josh Sheehan vs. Levi Sherwood
Z druhého semifinále postoupil Levi Sherwood, kterému podlehl Josh Sheehan. Josh skočil například i 360, ale ani tento trik mu postup do finále nezaručil a tím pádem v Dubaji obsadil čtvrtou příčku.

 

Finále:

Rob Adelberg vs. Levi Sherwood
Jezdec týmu Metal Mulisha Rob Adelberg si už svou finálovou účastí zajistil životní výsledek. Robova jízda byla velmi dobrá až do své druhé poloviny, kdy udělal chybu, kterou se pokusil zachránit heel clickerem, ale na samotném závěru své jízdy udělal ještě jeden dead sailor a bylo skoro jasné, že si zlato z Dubaje neodveze. Levi Sherwood do své jízdy nastupoval s tím, že nesmí udělat chybu. A to se také stalo, Levi ukázal bezchybnou jízdu a o vítězi úvodního závodu roku nebylo pochyb. Bronz získal Javier Villegas, pro kterého je to nejlepší umístění v kariéře, loni byl jednou čtvrtý a to v Polsku.

 

Výsledky:
1. Levi Sherwood
2. Rob Adelberg
3. Javier Villegas
4. Josh Sheehan
5. André Villa
6. Todd Potter
7. Edgar ET Torronteras
8. Dany Torres
9. Mat Rebeaud
10. Eigo Sato

Závod by měl jít i ze záznamu na Nova Sport dnes ve 23:15.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , ,