Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Sherwood ovládl mexickou kvalifikaci, Podmol ustál Surfer Flip

Sebastian Marko/Red Bull Content Pool

Už týden po X Fighters v Mexiku se konala další velká FMX akce, tentokrát na evropské půdě. Polský Gdaňsk hostil druhou zastávku mistrovství světa v FMX a ve finále se utkala hned pětice jezdců, kteří závodili i před týdnem…

Finále zahájil svou jízdou Dany Torres, tedy nejlepší z účastníků posledních X Fighters, když minulý týden bral třetí místo. Španěl dal na úvod Cordova Backflip, poté následoval Surfer do Tsunami, tedy takový současný trend. Jak je u Danyho zvykem, tak i zde ukázal svůj oblíbený Paris Hilton Backflip, dále například také hodně povedený Lazy Boy Backflip. Na double up zařadil Seat Grab Backflip a po této jízdě se pochopitelně posadil do sedačky pro průběžného lídra.

Jako další ke svým skokům vyrazil francouzský závodník Brice Izzo, který na úvod zahájil trikem Rodova, poté následovalo obtížné kombo Cordova + Superman Backflip, které často skáče také Javier Villegas. Z obtížných skoků dále Brice zvládl také Seat Grab Indy Backflip a dále třeba také Heel Clicker Backflip s jednoručným odrazem. Na finální skok za dvojnásobný počet bodů divákům a rozhodčím ukázal Tsunami Backflip. Tato velmi solidní jízda, ale na výkon Danyho Torrese nestačila.

To hlavní pro českého fandu následovalo hned vzápětí, když do haly vjel Libor Podmol, který po nepovedeném minulém závodě v Berlíně potřeboval navýšit své bodové skóre. Jeho jízda byla plná těžkých a bezchybně provedených kombinací do salta, jako Cordova, Heel Clicker + Superman Indy Backflip, Super Can nebo také Cliffhanger a Double Can. Závěr Liborovi jízdy patřil novince Surfer Flip, když tuto poslední inovaci FMX ustál, tak bylo jasné, že se Dany musí strachovat o své vedení. A tak se také stalo, když se Libor se ziskem 390 bodů dostal do čela závodu.

Po polovině finále vedl Libor Podmol

Každý ze zbývající trojice závodníků si dělal zálusk na přední pozice, takže Libor ještě neměl vyhráno. Třetí z kvalifikace, Remi Bizouard, předvedl jako vždy velmi slušný výkon. Za vypíchnutí stojí hodně protažené Tsunami kolama dolů, ale také Shaolin Backflip, Cliffhanger Backflip nebo Hart Attack Backflip. Na double up si Francouz vybral, jak je u něj zvykem, Tsunami Backflip a znovu to byla velmi adrenalinová podívaná. Taková protažení nedává snad ani Levi Sherwood. Remiho výkon podle rozhodčích stačil na průběžné druhé místo.

Druhý v kvalifikaci skončil Rob Adelberg a to znamenalo, že do boje vyrazil jako předposlední. Rob udělal těžké triky, kterými potvrdil, že se poslední sezóny řadí ke světové špičce. Skoky jako Underflip, kombo Superman Indy + Heel Clicker Backflip, One Hand Hart Attack, Cordova Backflip nebo Tsunami Backflip zvládl bez problémů. Ale možné mu u rozhodčích lehce ubralo to, že si na double up vybral Cliffhanger Backflip. Takový výkon Australanovi stačíl na to, že z druhého místa odsunul Remiho.

Celý sobotní večer uzavřelo vystoupení Maikela Melera, který tak byl jediný, kdo mohl ohrozil průběžné první místo Libora Podmola. Španěl ukázal svůj vysoký standard, takže nechyběly těžké triky jako Heel Clicker + Superman Backflip, Cordova Backflip nebo Seat Grab Indy Backflip. Maikel byl další, kdo udělal tzv. surfařský rozjezd, ze kterého skočil hodně protaženou Tsunami. Na samotný závěr, jako double up, zvládl Double Grab Backflip. Rozhodčí jeho výkon ocenili na 385 bodů a to znamenalo 5 bodů ztrátu na Libora a druhou příčku.

Výsledky NIGHT of the JUMPs Gdaňsk 2014
1. Libor Podmol – 390
2. Maikel Melero – 385
3. Rob Adelberg – 375
4. Remi Bizouard – 372
5. Dany Torres – 357
6. Brice Izzo – 345

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , ,