Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Madridská aréna Las Ventas uvidí v pátek to nejlepší FMX

Jörg Mitter/Red Bull Content Pool

Už tento pátek je na programu další podnik toho nejlepšího FMX v podání série Red Bull X Fighters. Jako vždy, tak i letos bude prázdninový termín patřit madridské zastávce…

Jako lídr bodování do Madridu přijíždí Francouz Tom Pages, druhý v pořadí Rob Adelberg ztrácí 65 bodů a reálnou šanci na titul má i Dany Torres, který se bude chtít před domácím publikem pořádně ukázat.

Loňský mistr Levi Sherwood a také vítěz minulého závodu v Osace Taka Higashino mají stále možnost získat letošní titul, ale to by musela vedoucí trojice výrazně zachybovat.

Tato pětice nejlepších závodníků průběžného pořadí patří tedy mezi hlavní favority závodu v býčí aréně Las Ventas, ale překvapit může i někdo jiný.

Jistě velkou podporu publika bude mít druhý domácí jezdec Maikel Melero, který právě loni při tomto závodě získal své zatím jediné stupně vítězů v kariéře, když obsadil třetí místo.

Na vlně dobrých výsledků jede momentálně také Američan Adam Jones, který byl v Osace třetí, ale trať v Madridu bude úplně odlišná. Další zástupce USA Todd Potter letos neprožívá nejpovedenější sezónu, jelikož zatím jen jednou postoupil do čtvrtfinále a to hned na úvod roku v Mexiku.

Jako vždy, tak i nyní může být za černého koně závodu považován Josh Sheehan. Australan sice umí například i Double Backflip, ale bohužel se mu moc často nedaří kvalifikace a poté případné boje o elitní osmičku v hlavním závodě. Josh jel v Madridu naposledy v roce 2011 a byla z toho třetí příčka a letos by měla být rampa na dvojité salto k dispozici.

Dobrý výkon chce jistě ukázat také Javier Villegas z Chile a nebo Francouz David Rinaldo, který letos dostal už čtvrtou pozvánku. To Clinton Moore z Austrálie se v aktuálním ročníku předvede úplně poprvé.

Red Bull X Fighters Madrid 2013 – Startovní listina
Levi Sherwood (NZL)
Tom Pagès (FRA)
Dany Torres (ESP)
Javier Villegas (CHL)
Clinton Moore (AUS)
Todd Potter (USA)
Josh Sheehan (AUS)
Rob Adelberg (AUS)
Taka Higashino (JPN)
Maikel Melero (ESP)
Adam Jones (USA)
David Rinaldo (FRA)

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , , , ,