Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Mark McMorris a Jamie Anderson ovládli slopestyle

Red Bull Content Pool - Images

Kanadský snowboardista Mark McMorris ukořistil zlatou ve slopestylu, v ženské kategorii vyhrála Jamie Anderson…

Osmnáctiletému jezdci se letošní X Games velmi vydařily, když dokázal trumfovat i v disciplíně Big Air. Mark se dostal do vedení už po prvním kole, když si vyjel rovných 90 bodů. Ve druhé jízdě se ještě zlepšil na 93 a toto skóre už nikdo nepřekonal. K triumfu mu pomohly triky jako frontside 18, Cab 270 na wallride, frontside bluntslide to 450, poté přidal skoky jako Cab double cork 900, frontside double cork 1080, double „wildcat“ backflip a backside 1260.

Stupně vítězů doplnil na stříbrné pozici Sage Kotsenburg s výsledkem 88 bodů, bronzovou medaily letos získal Peetu Piiroinen, který dostal 86 bodů.

Mark McMorris

Sage Kotsenburg

Peetu Piiroinen

Jamie Anderson přidala po letošním slopestylu do své sbírky už třetí zlatou a celkem má doma ve vytrýně šest medailí ze zimních X Games. Jamie závodu dominovala, když už za svou první jízdu dostala 94 bodů, což by v pohodě stačilo na vítězství. Ale to Jamie asi nestačilo a tento výsledek dokázala vylepšit ve třetí jízdě s výsledkem 95.33 bodů, což je rekordní skóre v historii ženského slopestylu. S poměrně velkým odstupem se na druhém místě umístila Enni Rukajärvi, která dostala 82.66 bodů. Stupně vítězů doplnila Kjersti Oestgaard Buaas, jejíž maximum bylo 78.33.  

Jamie Anderson

Enni Rukajärvi

Kjersti Oestgaard Buaas

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , ,