Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Mike Mason má zlatou ze Speed & Style

Sebas Romero/Red Bull Content Pool

První motocyklová disciplína byla Speed and Style a nejlepší kombinaci rychlosti a stylu měl Mike Mason…

Velmi populární disciplína měla hvězdnou účast, když se na start postavili i dva šampioni Red Bull X Fighters a to Mat Rebeaud a Nate Adams.

Představil se i domácí Edgar Torronteras, který chtěl před barcelonským publikem předvést co nejlepší výkon. Dále nechyběl populární Andre Villa, který byl v Brazílii ve finále a samozřejmě nechyběl brazilský vítěz Lance Coury.

Čtvrtfinále
V první čtvrtfinálové dvojici se utkali Mike Mason a Jose Miralles. Lepší start do závodu měl Jose, ale vedení udržel jen do druhé zatáčky. Poté ho Mike předjel pěkným manévrem a začal mu ujíždět. Mason tak zaslouženě postoupil dále.

Druhou dvojku tvořili Edgar Torronteras a Andre Villa. Domácí jezdec ukázal velmi dobrou rychlost, ale v tricích za norským závodníkem výrazně zaostával, jelikož Andre točil samá salta. I když byl Edgar rychlejší, tak nepostoupil.

Velmi zajímavou podívanou sliboval souboj, ve kterém se měli utkat Lance Coury a Mat Rebeaud. Lepší úvod jízdy měl Mat, ale triky měli oba jezdci zhruba na stejné úrovni. Ale tato jízda skončila předčasně, jelikož Lance nezvládl pokus o Underflip a upadl.

Poslední čtvrtfinálový duel tvořili Nate Adams a Ronnie Faisst. Jednalo se o rychlostně nejtěsnější souboj, ale v tricích byl Nate lepší, když zvládl mnoho kombinací do salta, to Ronnie měl salt méně. Do semifinále tak postoupil Nate.

Semifinále

První semifinálová dvojka byli Mat Rebeaud a Nate Adams, ale tento souboj se odehrával jen do první zatáčky, jelikož zde Nate upadl. Adams sice motorku zvedl a pokračoval, ale Mat postoupil jasně do finále.

Další souboj tvořili Mike Mason a Andre Villa, zde s přehledem postoupil Mike, jelikož Andre nebyl schopný akceptovat tempo jeho jízdy.

Souboj o třetí místo
O bronzovou medaili se utkali Nate Adams a Andre Villa. Lépe odstartoval Andre, jezdci měli v první zatáčce menší kontakt, ale oba to ustáli. Villa byl o trochu rychlejší, ale Adams získal bronz.

Souboj o první místo
Do posledního duelu se dostali Mike Mason a Mat Rebeaud. A bylo jasné, že oba získají medaile, jen se muselo rozhodnout, kdo bude šťastnější. Závod byl po startu velmi vyrovnaný, ale časem se do vedení dostal Mike a dokázal si udělat náskok a nakonec se radoval z výhry.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , ,