Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Mike Mason opět zlatý ve Speed & Style na X GamesV sobotu do boje o medaile vyrazili také motorkáři v divácky velmi atraktivní disciplíně Speed & Style. Už předem bylo jasné, že se tyto X Games obejdou bez jednoho z favoritů Nata Adamse, který se nakonec kvůli zranění poprvé v kariéře této prestižní akce nezúčastnil.

Adamse tak nahradil Kris Foster, pro kterého to byla premiérová účast na X Games. Do hlavního programu nastoupil jako náhradník také Jarryd McNeil, když nahradil Javiera Villegase, který si v tréninku zlomil pravou stehenní kost.

Duel o bronz: Jarryd McNeil vs. Kris Foster

Ani samotný závod se neobešel bez pádů, když ve čtvrtfinále havaroval Lance Coury poté, co byl hodně krátký na přistání po backflipu superman. Pád to byl tvrdý, ale Američan by měl být v pořádku.

Souboj o bronzovou medaili se nesl ve jménu náhradníků, jelikož se proti sobě postavili Kris Foster a Jarryd McNeil. Do vedení šel v první zatáčce Australan a vzhledem k tomu, že triky měli na zhruba stejné úrovni, tak se z bronzové medaile radoval Jarryd McNeil.

Finále: Mike Mason vs. Blake Williams

Ve finále se spolu utkali Mike Mason a Blake Williams, když Australanův soupeř ve čtvrtfinále byl Mat Rebeaud a v semifinále porazil Krise Fostera, to Američanovi v cestě stáli Beau Bamburg a Jarryd McNeil.

Lepší start do finále měl Mason, ale Williams jel v těsném závěsu. Rozestup narostl po prvních rotačních tricích, kdy Mike stočil heel clicker backflip a Blake otočil 360. Mike Mason měl nakonec i díky čistě provedeném underflipu o půl bodu lepší styl a to v kombinaci s rychlejším časem znamenalo, že vyhrál už čtvrtou zlatou ze Speed & Style.

V sobotu se měl jet také freestyle, ale ten byl kvůli špatnému počasí odkládán, až byl přeložen na neděli. Velký vítr panoval v Austinu i následující den a tak byla tato disciplína zrušena definitivně.

X Games Austin 2014 Moto X Speed & Style
1. Mike Mason
2. Blake Williams
3. Jarryd McNeil
4. Kris Foster

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , ,