Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Moore ovládl X Fighters v Abu Dhabi a stal se šampionem

Predrag Vuckovic/Red Bull Content Pool

Nejprestižnější FMX série Red Bull X Fighters před posledním závodem slibovala velmi napínavou podívanou…

Oba favorité na letošní titul Clinton Moore a Tom Pages přijeli do Abu Dhabi se stejným bodovým ziskem čítajícím 280 bodů. Bylo tedy jasné, že ten lepší získá letošní korunu krále FMX. Čili nejideálnější scénář této nejtěsnější bitvy historie by byl, kdyby se tato dvojice sešla ve finále.

Už po kvalifikaci se ovšem vyjasnilo, že k tomuto nedojde. Moore se kvalifikoval jako první, ale Pages měl potíže, když v obou jízdách havaroval. Jednou neustál bikeflip a podruhé se mu vymstil alley-oop flair, což znamenalo, že čtvrtfinále neměl jisté a musel absolvovat ještě první kolo.

Do úvodní části letošního finále Red Bull X Fighters zasáhla pouze trojice jezdců Luc Ackermann, Tom Pages a Javier Villegas. Asi není žádné překvapení, že do čtvrtfinále postoupil Pages, který od rozhodčích získal 85.5 bodu, druhý Villegas 81.7 a Ackermann rovných 80 bodů. Bylo tedy jasné, že o šampionovi rozhodne už čtvrtfinále.

@tompages wins round one with his signature flair trick. The Showdown is ON! #xfighters #abudhabi #fmx

Video zveřejněné uživatelem Red Bull X-Fighters (@redbullxfighters),

Čtvrtfinále rozhodlo o letošním titulu

Remi Bizouard vs. Maikel Melero
Poslední čtvrtfinále sezóny svou jízdou otevřel Remi Bizouard. Francouz na úvod skočil volt a dále následovaly prvky jako tsunami backflip, shaolin backflip, egg roll heel clicker, flatliner, velké tsunami z hliněného odrazu a seat grab backflip. Velmi kvalitní výkon ukázal i Maikel Melero, když do své jízdy zařadil double grab backflip, flair nac, california roll, cordova backflip, kiss of death backflip, cliffhanger s přistáním bez držení, běžný kiss of death a rock solid z hliněného odrazu na závěr. Všech pět rozhodčích za lepší označili Melerův výkon.

Dany Torres vs. Rob Adelberg
Druhou čtvrtfinálovou dvojici zahájil populární Španěl s jízdou obsahující double grab backflip, lazy boy backflip, sidewalk, shaolin backflip, cliffhanger s přistáním bez držení, oxecutioner backflip, egg roll, cordova backflip a rock solid. Ovšem bezchybný výkon ukázal také Australan. Rob Adelberg se prezentoval triky jako egg roll cordova, kombinací superman indy + heel clicker backflip, califorina roll, kiss of death backflip, one hand hart attack, sideshow s přistáním bokem, cliffhanger backflip nebo cat nac. Rozhodčí rozhodli stejně jako v předešlém kole a tedy do semifinále plným počtem hlasů poslali druhého z této dvojice.

Taka Higashino vs. Josh Sheehan
Do tohoto duelu vstoupil jako první japonský závodník, když hned na úvod měl problém při dopadu po flairu, ale situaci zvládl a pokračoval s prvky jako jsou california roll, kiss of death backflip, velmi obtížný rock solid backflip, flatliner, sideshow, no hander backflip a cordova backflip. Následně na trať vjel Australan, který úkázal 360, egg roll super can, holy grab, kiss of death backflip, flair, flatliner, seat grab backflip, lazy boy backflip a tsunami na velkém hliněném skoku. Lepším z tohoto duelu byl jednohlasně zvolen Josh Sheehan.

Tom Pages vs. Clinton Moore
Čtvrtfinále důležitější než finále. To se stalo v Abu Dhabi, kde se situace vyvinula tak, že vítěz tohoto souboje se mohl radovat z letošního titulu. Na trať jako první vyjel Tom Pages a hned na úvod skočil bikeflip, následoval egg roll, flatliner, special flip, ale neustál alley-oop flair. Francouzovo představení tedy skončilo předčasně a bylo prakticky rozhodnuto. Clinton Moore si titul vyjel jízdou zahrnující cliffhanger, bundy trick s chybou na přistání, shaolin backflip, rock solid na velkém hliněném skoku, volt, 360 nac, 540, kiss of death backflip a cordova backflip.

With risk comes reward- @clintonmoorefmx was lucky to land safely after hooking his leg on this massive bundy! #xfighters #fmx

Video zveřejněné uživatelem Red Bull X-Fighters (@redbullxfighters),

Semifinále v režii jezdců z Austrálie

Rob Adelberg vs. Josh Sheehan
Čistě australský semifinálový duel zahájil Rob Adelberg v podobném duchu jako čtvrtfinále. Nechyběly tedy triky jako egg roll cordova, superman indy + heel clicker backflip, california roll, kiss of death backflip, one hand hart attack, sideshow s přistáním bokem, cliffhanger backflip, 9 o’clock, lazy boy a underflip. Josh Sheehan tedy věděl, že na postup do finále bude potřebovat velmi dobrou jízdu. Loňský šampion zahájil trikem 360 nac, ale už při druhém skoku, kterým byl egg roll super can upadl a jeho naděje na postup vyhasly. Ve své jízdě ovšem pokračoval a diváci tak mohli vidět velký whip, kiss of death backflip, flair, superman, double grab backflip, lazy boy backflip nebo tsunami. Nebylo tedy žádným překvapením, že do finále postoupil Rob Adelberg v poměru 4:1.

Maikel Melero vs. Clinton Moore
Druhé semifinále otevřel Maikel Melero, když předvedl grab backflip, flair nac, californa roll s přistáním bez držení levou rukou, cordova backflip, kiss of death backflip, cliffhanger s přistáním bez držení, tsunami, oxecutioner rock solid a flatliner. Clinton Moore už mohl jet v pohodě a tak během své minuty a půl ukázal cliffhanger, bundy trick, cordova backflip, rock solid na velkém hliněném skoku, volt s přistáním bez držení, 360, 540, shaolin backflip a kiss of death backflip. Pětice porotců opět učinila jednohlasné rozhodnutí a do finále poslala Australana.

@robadelberg with a new trick, the transfer cordova backflip. WOW, the new tricks are awesome!

Video zveřejněné uživatelem Red Bull X-Fighters (@redbullxfighters),

Šampion ovládl Abu Dhabi

Rob Adelberg vs. Clinton Moore
Poslední finále letošního ročníku Red Bull X Fighters proti sobě postavilo dva jezdce z Austrálie. Rob Adelberg sezónu uzavřel triky jako egg roll cordova, superman indy + heel clicker backflip, california roll s dopadem bez držení jednou rukou, kiss of death backflip, double grab indy, sideshow s přistáním bokem, cliffhanger backflip, 9 o’clock, lazy boy nebo underflip. Clinton Moore si mohl k mistrovskému titulu přidat ještě své letošní třetí vítězství. Divákům tedy opět ukázal to nejlepší ze svého repertoáru. Jeho jízda zahrnovala cliffhanger, bundy trick s přistáním bez držení, cordova backflip, rock solid na velkém hliněném skoku, volt s přistáním bez držení, 360 nac, 540, kiss of death backflip, shaolin backflip, sideshow a turndown. Po této velmi kvalitní jízdě nebylo žádné překvapení, že Moore získal sympatie všech porotců a mohl se tak radovat z velmi úspěšné sezóny.

Red Bull X Fighters Abu Dhabi 2015 – Finále
1. Clinton Moore (AUS)
2. Rob Adelberg (AUS)
3. Josh Sheehan (AUS)
4. Maikel Melero (ESP)
5. Remi Bizouard (FRA)
6. Dany Torres (ESP)
7. Taka Higashino (JPN)
8. Tom Pagès (FRA)
9. Javier Villegas (CHI)
10. Luc Ackermann (GER)

Red Bull X Fighters Abu Dhabi 2015 – Celkově
1. Clinton Moore (AUS) – 380 bodů
2. Tom Pagès (FRA) – 305 bodů
3. Rob Adelberg (AUS) – 215 bodů
4. Josh Sheehan (AUS) – 210 bodů
5. Levi Sherwood (NZL) – 185 bodů
6. David Rinaldo (FRA) – 145 bodů
7. Dany Torres (ESP) – 135 bodů
8. Rémi Bizouard (FRA) – 135 bodů
9. Taka Highashino (JPN) – 125 bodů
10. Maikel Melero (ESP) – 105 bodů

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , ,