Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Morgan Wade ovládl BMX Big Air, Kevin Robinson ukončil kariéru

Christian Pondella/Red Bull Content Pool

V pátek se na program X Games dostal BMX Big Air a po těsném boji získal zlatou medaili Morgan Wade…

U tohoto závodu bylo jasné, že bude ve znamení jednoho velkého loučení, když se legendární Kevin Robinson rozhodl ukončit kariéru. Kevin ve svém posledním závodě medaili ke sbírce deseti cenných kovů nepřidal a rozloučil se slušnou šestou příčkou.

Morgan Wade si první místo zajistil tím, že na prvním skoku otočil backflip superman a na quarterpipe předvedl triple tailwhip. A tímto výsledkem navázal na stříbro z Mnichova a bronz z Foz do Iguaçu.

Stříbrnou medaili si z Los Angeles veze Vince Byron, kterému pomohl 540 double tailwhip na quarterpipe. To Zack Warden získal bronz hlavně díky backflip bike flip to late tailwhip.

Během závodu proběhla také světová premiéra, o kterou se postaral Colton Satterfield, když otočil jako první 360 no-handed backflip to late barspin. Tento výkon stačil na konečné páté místo.

Los Angeles X Games 2013 – BMX Big Air
1. Morgan Wade 91.66
2. Vince Byron 91.33
3. Zack Warden 89.66
4. Chad Kagy 88.33
5. Colton Satterfield 86.66
6. Kevin Robinson 86.00
7. Andy Buckworth 80.33
8. Steve McCann 71.00

Morgan Wade

Vince Byron

Zack Warden

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , ,