Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

X Games 17 FMX Freestyle Nate Adams

Nate Adams dokázal ze své finálové jízdy získat zlatou medaili, stříbro vybojoval další domácí jezdec Adam Jones, Dany Torres získal brozn. Poslední finálovou pozici, tedy čtvrté místo obsadil Taka Higashino.

Nate, který znovu potvrdil svou pozici vládce současného FMX, získal neuvěřitelnou dvanáctou medaili z X Games a tím se řadí k nejvíce oceňovaným sportovcům v historii X Games. I když má Nate hodně medailí, toto je jeho druhá zlatá, poprvé dokázal vyhrát v roce 2004.

„Ten pocit, když máš medaili a je hotovo, to nejde koupit, to se musí vyhrát, “ prohlásil šťastný vítěz.

Adam Jones, který na X Games soutěží pravidelně od roku 2004 získal svou pátou medaili z této prestižní akce. Adam má ve své sbírce i jednu zlatou medaili, kterou vyhrál v roce 2007. Adam Jones skákal pěkné triky, dokonce otočil oborvský backflip double grab, ale ani to na Nata Adamse nestačilo. I tak si Adam Jones připsal velmi dobrý výsledek, který ho možná nakopne i v seriálu Red Bull X Fighters, kde se mu tento rok moc nedaří.

Dany Torres získal bronzovou medaili, když předvedl výkon na vysoké ŕovni, jak je u něj zvykem. Ale lepší než třetí místo z toho nebylo a tak si Dany svou sbírku letošních vítězství z X Fighters nerozšířil. Dany Torres ukazoval různé kombinace do backflipů, kdy do jednoho skoku nacpal více triků, předvedl i kombo heel clicker do cliffhangeru.

Ze čtvrtého místa se do finále dostal člen týmu Metal Mulisha a to Taka Higashino, ale svou pozici zlepšit nedokázal a získal už druhou čtvrtou pozici z letošních X Games, když byl čtvrtý i v Best Tricku.

Australan Josh Sheehan, který jako nováček na X Games získal bronz při disciplíně Best Trick na svůj úspěch nenavázal a při freestylu odjel jen svou úvodní jízdu, ve které upadl a do dalších bojů už nenastoupil. Do finále nepostoupil ani Andre Villa nebo Jeremy Stenberg.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , ,