Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Red Bull X FIghters Řím 2011 Nate Adam Andre Villa Josh Sheehan

Red Bull Content Pool - Images

Kvalifikaci na dnešní závod série Red Bull X Fighters vyhrál Nate Adams, který má našlápnuto k dalšímu triumfu. Další favorit Dany Torres obsadil v kvalifikaci druhou pozici. Kvůli pádu do závodu nezasáhne Andre Villa

Stadion v Poznani dnes uvidí velmi zajímavou podívanou, která naznanačí, kdo by se mohl stát letošním šampionem. Průběžný lídr bodování Andre Villa v kvalifikaci nedotočil backflip, upadl a zlomil si stehenní kost. Je jasné, že vedení si po tomto závodě neudrží a nejspíše nestihne závěrečný závod v Sydney, který je na programu 17. září.

V současnosti má nejblíže k titulu Nate Adams, který by tak mohl udělat hattrick. Nate je jediný jezdec v historii, který dokázal titul v Red Bull X Fighters získat dvakrát, když loni obhájil primát z roku 2009. Jediný, kdo může Nata v cestě za třetím titulem zastavit je Dany Torres, který se do závodu kvalifikoval na druhé pozici. Ostatní jezdci už jsou bez šancí na titul celkového šampiona X Fighters.

Do hlávního závodu z kvalifikace nepostoupil Libor Podmol ani Petr Pilát a tak se o poslední dvě postupující pozice utkají před začátkem hlavního programu. Postoupit z této skupiny bude velmi těžké, jelikož jsou v ní s nimi velmi špičkový jezdci jako Mat Rebeaud, Jackson Strong nebo Adam Jones. Tyto jezdce ještě doplňuje Beau Bamburg.

Do závodu postoupil i Andre Villa, ale jelikož se zranil, tak možná v dodatečném roztřelu do závodu postoupí tři jezdci. Nebo budeme svědky toho, že jeho soupeř, kterým měl být Javier Villegas postoupí po své jízdě do semifinále. S touto situací jsme se mohli setkat i minule v Madridu, když se v tréninku zranil Robbie Maddison a Maikel Melero postoupil automaticky po své jízdě.

Red Bull X Fighters Poznaň 2011 kvalifikace

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , ,