Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Nate Adams X Games nepojede, nahradí ho Libor Podmol

Lukasz Nazdraczew/Red Bull Content Pool

Držitel 16 medailí z X Games Nate Adams se nakonec letošního klání těch nejlepších extrémních sportovců planety nezúčastní. Američan, který měl být nejúspěšnějším jezdcem na startu, se odhlásil kvůli zranění hlavy…

„Jsou to čtyři týdny, co jsem měl menší havárii a celkem jsem se bouchl do hlavy,“ uvedl Nate. „Nebylo to tak zlé, ale poté, co jsem šel jezdit znovu, tak jsem opět havaroval. A praštil jsem se opět do toho stejného místa,“ dodal.

I po konzultaci s lékaři se Adam nakonec rozhodl, že poprvé v kariéře bude muset X Games vynechat. Bude to od roku 2001 poprvé, co se držitel 18 medailí nepokusí získat další cenný kov do své sbírky. A tedy Nate neobhájí loňský triumf ve Speed & Style z Los Angeles.

„Můj doktor říkal, že kdybych se praštil znovu, i třeba lehce, tak by se nemuselo nic stát, ale klidně by to mohlo být vážné. Je to taková neznámá, že je to skutečně děsivé. Nechyběl jsem na X Games od mých 17 let. Takže to je těžké rozhodnutí, ale je čas udělat rozhodnutí jako 30 letý a ne jako 17 letý,“ prohlásil ke své letošní absenci.

Diváci v Austinu tedy neuvidí jednoho z nejlepších jezdců celé historie FMX, ale na druhou stranu se freestyle stane atraktivnější z českého pohledu, jelikož za Nata zaskočí Libor Podmol, který zde byl v roli náhradníka.

Libor se díky tomu představí ve dvou disciplínách, když v pátek pojede Step Up, ve kterém bude navazovat na velmi úspěšný minulý rok, během kterého získal všechny tři medaile a naposledy v Los Angeles to bylo stříbro. To v sobotu je na programu freestyle, ve kterém se Podmol na X Games umístil nejlépe na čtvrtém místě v Brazílii. Ve Speed & Style Adamse nahradí Kanaďan Kris Foster.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , ,