Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Nové triky na zlato nestačily, Best Trick ovládl Daniel BodinMinulou neděli se na X Games odehrál také závod o nejlepší trik na sněžných skútrech a letos si zlatou medaili odvezl Daniel Bodin…

Na startu závodu chybělo hned několik favoritů, kteří byli na seznamu pozvaných jezdců. Ani jeden ze závodníků, kteří umí Double Backflip se na start nepostavil, čili Levi LaVallee a Justin Hoyer. Levi se ujal komentování pro ESPN. Do závodu pochopitelně nezasáhli ani jezdci, kteří utrpěli zranění ve čtvrtečním freestylu a to bratři Moorovi. Caleb ležel v nemocnici ve městě Grand Junction a jeho stav byl velmi vážný…

Do závodu o nejlepší trik tak vyrazilo šest jezdců, když každý z nich měl dva pokusy. Nejlépe se podle rozhodčích předvedl Daniel Bodin, který nakonec získal zlatou medaili za velmi protažený Indian Air Backflip.

Daniel si vysloužil vysoké hodnocení 92.33 hlavně za bezchybné provedení tohoto těžkého triku a švédský jezdec tak navázal na zlato z roku 2011. Jinak byly k vidění i světové premiéry některých skoků.

Velmi zajímavě se předvedl stříbrný Joe Parsons, když skočil trik, který nazval Gator Hater. Jedná se o variaci jeho už dříve představeného skoku Gator Wrestler. Rozdíl je v tom, že při té nové variaci Joe nasedne na skútr naopak. (Viz video níže).

S další novinkou přišel bronzový Heath Frisby, když jako první na světě otočil Underflip za tento skok získal 89 bodů. Jednou z největších hvězd tohoto závodu měl být Jackson Strong, který už má zkušenosti s vyhráváním medailí, ale na motorce.

Toto odskočení na sněžný skútr se mu moc nevydařilo a byly to ty nejvíce dramatické situace v tomto závodě. Jackson se rozhodl, že otočí Jack, se kterým vyhrál Best Trick na posledních letních X Games.

Při prvním pokusu Jackson nedokázal nasednout zpět na skútr a ten mu uletěl. Největší problém nastal ihned po přistání na zem, kdy se samotný skútr rozjel směrem k divákům, naštěstí se nestalo nic vážného.

Australan se o ten stejný trik pokusil i ve své druhé jízdě, tento pokus už byl vydařenější než ten předchozí. Ale přistání se nebylo ideální a Jackson se neudržel na svém skútru a upadl.

Výsledky
1. Daniel Bodin 92.33
2. Joe Persons 91.66
3. Heath Frisby 89.00
4. Cory Davis 79.33
5. Willie Elam 77.66
6. Jackson Strong 72.33

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , ,