Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Pages ve finále chyboval a titul získal Sherwood

© Red Bull Media House

V Sydney se odehrál poslední závod letošního ročníku Red Bull X Fighters. Šampiona určilo až finále, do kterého se dostali dva největší favorité na korunu krále FMX…

Diváci v Sydney měli možnosti vidět jeden z nejlepších podniků historie celého FMX, z hlediska předvedených triků se asi jednalo o úplně nejlepší závod všech dob. K vidění byly těžké skoky jako Double Backflip, Frontflip (i s kombinací), Volt, Flair (i s kombinací) a samozřejmě také mnoho obtížných kombinací kolama nahoru.

Závod byl bohužel poznamenán i několika pády, které se naštěstí obešly bez vážných komplikací. Hned na svém prvním skoku čtvrtfinálové jízdy upadl Taka Higashino, u kterého museli zasahovat i zdravotníci. Josh Sheehan a Tom Pages upadli dokonce dvakrát v jedné jízdě. Francouzský jezdec tyto lehčí pády zaznamenal ve svém finálovém představení a tak bylo skoro jasné, že letošní titul nezíská.

Po kvalifikaci měl k titulu o trochu blíže Levi Sherwood, ale jeho hlavní sok v boji o titul Thomas Pages se musel zůčastnit prvního kola závodu, které určí, kteří dva jezdci doplní šestici nejlepších z kvalifikace. Tom tuto část programu v Sydney vyhrál a tak na něj ve čtvrtfinále čekal druhý ze včerejší kvalifikace Eigo Sato.

Čtvrtfinále

Josh Sheehan vs. Dany Torres
Čtvrtfinále zahájil domácí jezdec. Ve své šestici triků Josh předvedl třeba Lazy Boy Backflip nebo protažený Tsunami Backflip a na závěr otočil bezchybný Double Backflip. Dany zajel velmi kvalitní jízdu, ale na Joshe to nestačilo.

Jackson Strong vs. Taka Higashino
Jackson zahájil Frontflipem a ukázal také několik kombinací do salta. Taka Higashino zahajoval svou jízdu skokem Tsunami Backflip, ale už při tomto první triku havaroval. U Japonce zasahovali i záchranáři, ale podle všeho by se nemělo jednat o vážná zranění, jelikož Taka při převozu do zázemí komunikoval se zdravotníky a gestikuloval rukama.

Thomas Pages vs. Eigo Sato
Tom jako první skok předvedl Flair, poté následoval Volt. Dalším těžkým trikem, který tento francouz zvládl byla 360 a také velmi protažená Tsunami nebo velmi povedený Whip. Eigo svou jízdu ani nedokončil, nejspíše kvůli povětrnostním podmínkám a nebo následkům jeho zranění z kvalifikace.

Cam Sinclair vs. Levi Sherwood
Cameron dělal povedené kombinace do Backflipu a na závěr divákům předvedl už druhou 540 dne. Levi jako vždy velmi protažené skoky a třeba i kombinace Shaolin + Superman Backflip.

Semifinále

Thomas Pages vs. Jackson Strong
Jako první do první semifinálové jízdy vyrazil francouzský jezdec a jeden z kandidátů na titul. Tom ukázal premiéru Flairu s jednou rukou, potom otočil Volt a také 360. Sice v jeho jízdě chyběl Special Flip, ale i tento výkon měl na postup do finále, vše záleželo na jízdě Jacksona Stronga. Australan zahájil své představení ve velkém stylu, když otočil Frontflip bez držení a potom i několik kombinací do Backflipu. Rozhodčí poslali do finále Thomase, který se tak dostal na krok od titulu letošního šampiona.

Josh Sheehan vs. Levi Sherwood
Josh otočil bezchybný Double Backflip, ale pár okamžiků poté lehce upadl při Miniflipu. Josh se rozhodl pokračovat ve své jízdě a poté nezvládl přistáni Tsunami Backflipu, ale i tento incident se obešel bez komplikací. Levi předvedl svůj standard a bylo jasné, že postupuje do finále.

Finále

Thomas Pages vs. Levi Sherwood
Šampiona letošního ročníku určilo až finále. Tom začal trikem Flair, ale poté následoval Volt, který se úplně nepovedl a Tom lehce upadl. Poté sice pokračoval ve své jízdě ukázal třeba 360, ale na posledním skoku se pokusil o Backlfip a už podruhé ve své jízdě nezvládl dopad a byl z toho pád. Levi znovu předvedl kvalitní výkon a bylo jasné, že když neudělá chybu bude vítězem a mistrem. A to se také stalo. Třetí místo obsadil Josh Sheehan a cenu za nejlepší trik vyhrál Jackson Strong.

Výsledky závodu Red Bull X Fighters v Sydney
1. Levi Sherwood (NZL)
2. Thomas Pagès (FRA)
3. Josh Sheehan (AUS)
4. Jackson Strong (AUS)
5. Eigo Sato (JPN)
6. Taka Higashino (JPN)
7. Dany Torres (ESP)
8. Cam Sinclair (AUS)
9. Blake Williams (AUS)
10. Javier Villegas (CHI)
11. Todd Potter (USA)
12. Maikel Melero (ESP)

Celkové pořadí Red Bull X Fighters 2012
1. Levi Sherwood 335 pts.
2. Thomas Pagès 315 pts.
3. Dany Torres 215 pts.
4. Javier Villegas 190 pts.
5. Eigo Sato 190 pts.
6.Todd Potter 155 pts.
7.Rob Adelberg 145 pts.
8. Maikel Melero 130 pts.
9. Josh Sheehan 120 pts.
10. Wes Agee 80 pts.
11. Takayuki Higashino 80 pts.
12. Blake Williams 55 pts.
13. Jackson Strong 55 pts.
14. Mat Rebeaud 50 pts.
15. Andrè Villa 45 pts.
16. Edgar Torronteras 30 pts.
17. David Rinaldo 25 pts.
17. Cameron Sinclair 25 pts.
20. Hannes Ackermann 20 pts.
19. Nick Dunne 15 pts.
20. Martin Koren 10 pts.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,