Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Pages vyhrál kvalifikaci a výrazně se přiblížil titulu pro rok 2013

Oscar Carrascosa/Red Bull Content Pool

Tom Pages ovládl kvalifikaci v Madridu a je tak na nejlepší cestě za svým premiérovým titulem šampiona Red Bull X Fighters…

První místo v kvalifikaci zajistila francouzskému závodníkovi jeho druhá jízda, ve které samozřejmě nechyběly triky jako Special Flip nebo Volt. Tom přidal i úplnou novinku, kterou nazval Flair Tsunami, což pro závod slibuje velmi zajímavou podívanou.

Domácí toreador a dvojnásobný madridský vítěz Dany Torres se do závodu kvalifikoval jako druhý, když na první místo ztratil necelé dva body. V lehkém závěsu třetí byl ve čtvrtek japonský samuraj Taka Higashino.

Čtvrté místo v kvalifikaci obsadil Josh Sheehan, který měl ve své druhé jízdě velký pád, poté co neustál Cliffhanger a poranil si klíční kost. Jeho účast v hlavním závodě je tedy nejasná.

Jistou pozici ve čtvrtfinále mají také Javier Villegas a loňský šampion Levi Sherwood. O zbylá dvě místa svedou souboj Rob Adelberg, David Rinaldo, domácí Maikel Melero, Adam Jones, Clinton Moore a Todd Potter.

Arená Las Ventas by tedy měla být svědkem nového triky od Toma Pagese a k vidění bude podle všeho i další premiéra. Jelikož Clinton Moore plánuje skočit jako první ve freestylové jízdě trik zvaný Doom. Jedná se o skok, který vymyslel Kyle Loza a vyhrál díky němu i zlatou na X Games. Doom je v podstatě takové salto nad řídítky motocyklu.

Dnes byla zveřejněna také velmi klíčová informace k celému šampionátu a to rozhodnutí, že se poslední závod roku v jihoafrické Pretorii nepojede. Z toho plyne, že dnešní klání je finále roku 2013 a bude tedy rozhodnuto o vládci FMX.

Celý závod je možné sledovat online zde: http://live.redbull.tv/events/194/xf-2013-madrid/

Red Bull X Fighters Madrid 2013 – Kvalifikace
1. Thomas Pagès 89.8
2. Dany Torres 87.9
3. Taka Higashino 87.1
4. Josh Sheehan 87
5. Javier Villegas 86.9
6. Levi Sherwood 86.5
7. Rob Adelberg 86.3
8. David Rinaldo 85.5
9. Maikel Melero 85.4
10. Adam Jones 85.1
11. Clinton Moore 84.7
12. Todd Potter 79.8

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,