Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Podmol po těsném souboji v pátek porazil TorreseBasilej je další zastávkou seriálu NIGHT of the JUMPs a v pátek večer se odehrála první část dvoudeního programu. Seznam závodníků sliboval velmi kvalitní podívanou v podání nejlepších jezdců na světě.

Místní fandové se mohli těšit i na to, jaké výkony předvede domácí Mat Rebeaud, který na švýcarské půdě letos poprvé zasáhl do těchto závodů. To hlavní z hlediska šampionátu bylo, jak si povedou jezdci, kteří jezdí pravidelně na čele.

Libor Podmol ukázal bezchybný výkon

Jako šestý se v kvalifikaci umístil Remi Bizouard a to znamenalo, že finále zahajoval jako první. Francouz ukázal to, na co jsme u něj zvyklí. Tedy žádné chyby a těžké kombinace do salta jako Cliffhanger, Shaolin nebo Seat Grab. Na samotný závěr si přichystal velmi protažený Tsunami Backflip. Rozhodčí tento výkon ocenili na 373 bodů a Remi se ujal průběžného vedení, ale ne na dlouho, jelikož na svou jízdu se už chystal Libor Podmol.

Libor předvedl stejně jako před týdnem špičkový výkon. Velkým plusem jeho jízdy byl fakt, že skočil několik backflipových kombinací, které nikdo jiný nepředvedl. Originalitě jeho jízdě tedy výrazně přidal Double Can Backflip a také Super Can Backflip. Dále zařadil těžkou kombinaci Heel Clicker + Superman Backflip a také LP Spin, finální skok za dvojnásobný dvojnásobný počet bodů byl stejně jako minulý týden Surfer Flip. Skvělý výkon znamenal 393 bodů a to ještě nikdo netušil, že hned zkraje byla k vidění ta nejlepší jízda dne.

Diváků se představil také domácí Mat Rebeaud, bývalý mistr světa a šampion Red Bull X Fighters předvedl, že i dnes se řadí mezi špičku. Ale bohužel pro něj udělal v jízdě několik chyb, které ho stály hodně bodů. Nezachránil to ani fakt, že skočil nejvíce skoků ze všech a to, že jako první jezdec v historii mistrovství světa ukázal Flair. Jeho 349 bodů ho poslalo na průběžné třetí místo a nakonec byl tím nejslabším článkem finále.

Dany Torres jel slušně, ale nestačilo to

Druhou půlku finálového programu zahájil australský jezdec Rob Adelberg, hodně slušnou jízdou. Do své devítky triků Rob zařadil těžké skoky jako Superman Indy + Heel Clicker Backflip, slušně protažený Kiss Of Death Backflip nebo také Cordova Backflip. Rozhodčí asi jako mínus hodnotili to, že jako double up Adelberg skočil Cliffhanger Backflip, který jiní jezdci zařadil běžně do jízdy. Konečných 370 bodů stačilo na čtvrté místo.

Pozici jednoho z favoritů finále nepotvrdil Maikel Melero, skoky měl obtížné, ale udělal několik hrubek při dopadech, které ho nejspíše stály několik pozic. Španěl zvládl například Seat Grab Indy Backflip, Heel Clicker + Superman Backflip, dále také Surfer do protažené Tsunami. Na samotný závěr svého finálového představení Maikel otočil Hart Attack Backflip, nejspíše chtěl udělat Double Grab a zde mohl být také původ části jeho bodové ztráty na stupně vítězů, jelikož to byl druhý podobný trik v jedné jízdě.

Jako poslení na trať vyrazil další zástupce Španělska a to Dany Torres, který svou jízdu zahájil na velké rampě trikem Lazy Boy Backflip. Samozřejmě nezapoměl na Paris Hilton Backflip, bezchybě zvládl Hart Attack Backflip a také dnes velmi populární kombo Heel Clicker + Superman Backflip. Z triků kolama dolů stojí za vypíchnutí Surfer do Tsunami, přejetí quarterpipe a také Turndown. Na samotný závěr Dany ukázal Double Grab Indy Backflip a v ten moment bylo jasné, že souboj o první místo bude hodně těsný. Španěl nakonec prohrál jen o 4 body.

Výsledky NIGHT of the JUMPs Basilej 2014 – pátek
1. Libor Podmol
2. Dany Torres
3. Remi Bizouard
4. Rob Adelberg
5. Maikel Meler
6. Mat Rebeaud

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , ,