Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Potter a Sherwood svedou v Turecku souboj o celkové vedení

© Red Bull Media House

Už za pár dní proběhne další závod letošního ročníku Red Bull X Fighters, tentokrát se jezdci podívají do tureckého Istanbulu…

Tato nejprestižnější FMX série zavítá poprvé ve své historii do Turecka, když se závodníci předvedou v Istanbulu. Proběhne tak už letošní třetí měření sil, po předchozích zastávkách v Dubaji a Glen Helen.

Velký souboj zde svedou Todd Potter a Levi Sherwood, jelikož Levi na Todda ztrácí jen pět bodů. V kontaktu s lídrem šampionátu je i Javier Villegas, jehož odstup činí patnáct bodů a o dalších pět zaostává Rob Adelberg. Jelikož se za první místo uděluje rovných sto bodů, tak ani ostatní jezdci ještě nejsou bez šancí na titul.

Na čelní umístění v Turecku rozhodně pomýšlí loňský šampion Dany Torres, kterému se úvod sezóny moc nevydařil, když je průběžně na deváté pozici. Druhé místo z Glen Helen bude obhajovat Thomas Pages, který se po dlouhé době vrátil do kolotoče X Fighters, když mu v USA k dobrému výsledku pomohl i těžký Volt.

Dále je na startovní listině Wes Agee, jehož premiéra se konala při minulém závodě a za velmi dobrý výkon, kterým bylo třetí místo, dostal pozvánku i do Turecka. Na startovní listině jsou dále Maikel Melero, Blake Williams, šampion z roku 2008 Mat Rebeaud, populární Japonec Eigo Sato a zůčastní se také Francouz Jeremy Rouanet.

Seznam jezdců:
Dany Torres – ESP
Wes Agee – USA
Maikel Melero – ESP
Blake Williams – AUS
Eigo Sato – JPN
Rob Adelberg – AUS
Thomas Pages – FRA
Levi Sherwood – NZL
Todd Potter – USA
Javier Villegas – CHL
Mat Rebeaud – SUI
Jeremy Rouanet – FRA

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,