Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Red Bull Stratos už se blíží

© Red Bull Media House

Už toto léto se Felix Baumgartner pokusí posunout limity možného o pořádný kus kupředu…

Tento rakouský profesionální skydiver a BASE jumper má v plánu skočit z výšky přes 36 kilometrů a během svého 6 minut dlouhého volného pádu dosáhnout rychlost až 1100 km/h. To znamená, že jako první na světě prolomí rychlost zvuku.

Felix by měl během tohoto projektu, který dostal název Red Bull Stratos zlomit hned 4 rekordy. A to nejdelší volný pád (5-6 min), nejvyšší dosažená rychlost během volného pádu (až 1100 km/h), volný pád z nejvyššího bodu (36 576 m n. m.) a nejvyšší dosažený bod v balónu řízeném člověkem (36 576 m n. m.).

Tyto rekordy už něco pamatují, jelikož je stanovil jiný odvážlivec a to už před více než půl stoletím. Tím odvážným byl plukovník Joe Kittinger, který se v roce 1960 zůčastnil projektu Excelsior III. Kittinger dnes působí jako jeden z poradců projektu Red Bull Stratos, jelikož si velmi dobře dokáže představit, co Felixe při jeho pokusu o rekord čeká.

Nyní si můžete prohlédnout, jak by měl tento rekordní skok vypadat.

Sdílet přes Facebook
Témata: ,