Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Red Bull Stratos už dnes. Zapíše se Felix Baumgartner do dějin?

© Red Bull Media House

Rakušan Felix Baumgartner se dnes pokusí zapsat do historie. Dlouhoočekávaný projekt Red Bull Stratos se stane skutečností…

Dnešek by měl v Roswellu nabídnout ideální počasí a to znamená jediné. Felix Baumgartner vyletí ve speciálním balónu do výšky zhruba 36 kilometrů (36 576 m) a vyskočí. Během volného pádu by měl tento odvážný rakouský BASE jumper prolomit rychlost zvuku.

O podobný kousek se v roce 1960 pokusil plukovník Joe Kittinger, který nyní působí jako jeden z poradců při tomto pokusu. Tenkrát 16. srpna 1960 tým okolo projektu Excelsior III rychlost zvuku nepřekonal, ale to se dnes Felix Baumgartner a Red Bull Stratos pokusí změnit.

Další stručné informace o Red Bull Stratos najdete také na ExtremeMAG.cz a to zde: http://extrememag.cz/red-bull-stratos-se-blizi/. Živý přenos z celé akce níže:

Sdílet přes Facebook
Témata: ,