Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Rob Adelberg získal svou první výhru v Red Bull X Fighters

Sebastian Marko/Red Bull Content Pool

V kalifornském Glen Helen se odehrála třetí zastávka série Red Bull X Fighters, nejlepší triky předvedl Rob Adelberg, Tom Pages se dostal do čela bodování…

Třetí závodní víkend byl poznamenán komplikacemi v podobě větru, kvůli kterému musela být odložena kvalifikace z pátku na sobotu. S největší FMX tratí na světě se v kvalifikaci nejlépe vypořádal Rob Adelberg, druhý skončil Tom Pages a třetí se kvalifikoval Taka Higashino. Lídr bodování Dany Torres obsadil až sedmé místo a to mělo znamenat duel s Pagesem už ve čtvrtfinále.

Tento závod měl být i takový návrat šampiona z let 2009 a 2010, ale Nate Adams se na jízdu v Glen Helen necítil a tak ho nahradil Brody Wilson. Už v kvalifikaci chyběl i loňský šampion a jeden z největších favoritů Levi Sherwood, jelikož si zranil rameno v tréninku, ale v japonské Osace by neměl chybět.

V Glen Helen velmi foukalo i v sobotu a tak kvůli bezpečnosti nemohl hlavní program začít na čas. Nakonec se vyprodané hlediště představení nedočkalo a závod musel být zrušen, což se v minulosti už několikrát stalo.

Body do šampionátu se rozdělily podle výsledků kvalifikace. Rob Adelberg si tak připisuje svou první výhru v kariéře a vylepšil tak své maximum, kterým bylo druhé místo z Dubaje 2012. Díky tomuto výsledku se Australan dostal na třetí místo v bodování. Tom Pages získal další umístění na stupních vítězů a posunul se do čela bodování s náskokem 35 bodů. A třetí místo obsadil japonský jezdec Taka Higashino, který už se těší na další závod v Osace.

Kvalifikace:

Wes Agee
Loni bral tento Američan své zatím nejlepší umístění a to třetí místo. Wes ve své kvalifikační jízdě předvedl triky jako Seat Grab Backflip, Heel Clicker Backflip a také Lazy Boy Backflip. Domácí jezdec využil i quarterpipe a wallride. Nakonec z toho byla devátá pozice.

Adam Jones
Adam se v X Fighters představil po více než roční pauze a ukázal velmi slušnou jízdu. Triky jako Kiss of Death Backlip, Saran Wrap Backlip, Lazy Boy Backflip a také přejezd přes wallride mu zajistily páté místo.

Javier Villegas
Loni čtvrtý jezdec tohoto závodu i čtvrtý jezdec bodování se letos v rámci X Fighters předvedl poprvé. Hned na úvod skočil jeho oblíbený Suicide Backflip, udělal také velký přejezd přes wallride, povedené kombinace do salta jako Cordova nebo Seat Grab, a využil také quarterpipe. Nakonec získal stejně jako loni čtvrté místo.

David Rinaldo
Letos se už podruhé těchto závodů zúčastnil tento francouzský jezdec, který zároveň patří k favoritům na titul v sérii NIGHT of the JUMPs. David si oproti minulému závodu v Dubaji o jednu pozici pohoršil, takže bral šesté místo.

Josh Sheehan
Sheehan zvládl stejně jako Rinaldo salto bez držení už na odrazu, do své jízdy zařadil také Underflip a nejspíše pokus o 360, ale spíše to bylo salto mimo osu. Joshův výkon stačil na osmé místo.

Rob Adelberg
Ná úvod své jízdy otočil Cliffhanger Backlip, později skočil i normální Cliffhanger kolama dolů. Do své jízdy zařadil také kombinaci Superman + Heel Clicker Backflip a dále i Cordova Flip. Australan měl na helmě kameru a záběry z ní byly pouštěny do jeho jízdy, takže zde byla možnost si vychutnat například přejezd přes wallride, tak jak ho viděl Rob. Adelberg se svou jízdou dostal do průběžného vedení.

Tom Pages
Francouz zajel na své poměry slabší jízdu, jelikož úplně vynechal Special Flip a také Volt, ale jednalo se o kvalifikaci. Předvedl 360 a také Flair k tomu mnoho bezchybných triků kolama dolů. Podaný výkon výkon mu vynesl druhé místo.

Dany Torres
Španěl do USA přijel jako průběžný lídr bodování, ale svou pozici nepotvrdil. Na začátku své jízdy otočil těžký Double Grab Backflip, dále zvládl Heel Clicker Flip. Dany využil i quarterpipe, ale skok nebyl moc velký. Celkově jeho jízda nebyla moc jistá a obsadil až sedmé místo.

Taka Higashino
V současností nejlepší Japonec ukázal jako vždy velmi energickou jízdu. Mnoho backflipových kombinací jako Double Grab nebo Tsunami. Taka udělal také velký wallride, kdy se dostal hodně vysok a i využití tratě bylo velmi dobré. Podle rozhodčích to byl třetí nejlepší výkon.

Brody Wilson
Do závodu měl zasáhnout i hvězdný Nate Adams, ale nakonec ho nahradil další z domácích jezdců a to Brody Wilson. Brody využil celou trať, jen se neodvážil skočit velký Step Up, ale tento skok v kvalifikaci neskočil nikdo. Brody otočil i několik kombinací do salta a nakonec se umístil jako desátý.

Todd Potter
Loňský vítěz vyrazil na trať jako poslední, skočil povedené triky a i vyžití tratě měl dobré, když použil i quarterpipe a předvedl i wallride. Ale jízda místy působila zmateně a Todd tak obsadil poslední jedenácté místo a jelikož se hlavní závod nejel, tak skončil poslední.

Výsledky Red Bull X-Fighters Glen Helen:
1. Rob Adelberg (AUS)
2. Thomas Pages (FRA)
3. Taka Higashino (JPN)
4. Javier Villegas (CHI)
5. Adam Jones (USA)
6. David Rinaldo (FRA)
7. Dany Torres (ESP)
8. Josh Sheehan (AUS)
9. Wes Agee (USA)
10. Brody Wilson (USA)
11. Todd Potter (USA)

Celkové hodnocení Red Bull X Fighters 2013:
1. Tom Pages 245
2. Dany Torres 210
3. Rob Adelberg 210
4. Levi Sherwood 145
5. Josh Sheehan 90
6. David Rinaldo 80
7. Taka Higashino 65
8. Maikel Melero 60
9. Javier Villegas 60
10. Todd Potter 50

12. Libor Podmol 35

19. Martin Koreň 15

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , , ,