Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Red Bull X Fighters Řím Robbie Maddison

Red Bull Content Pool - Images

Robbie Maddison známý především díky šíleným rekordům na motorce se na X Games představí i v autě. A slavný Maddo se znovu pokusí posunout hranice FMX, když plánuje nový trik, se kterým se utká v Moto X Best Trick.

Robbie asi trochu tuší, že šance na medaile v automobilových disciplínách nejsou moc velké, přece bude nováček a je tam hodně zkušených jezdců. Ale v motorkách bude patřit k hlavním favoritům. A jeho plánem je si vylepšit loňské stříbro, které vybojoval diky Voltu. Maddo plánuje, že na letošních X Games skočí double Volt, se kterým bude rozhodně jeden z favoritů na zlato.

Robbie to má s přípravou na tento velmi těžký trik obtížné v tom, že se musí svou přípravu dělit na auta a motorky. Maddův plán je takový, že půjde na běžný volt a když ucítí že lze udělat druhou rotaci, tak to zkusí. Robbie už double Volt zkouší do molitanu. „Nejtěžší je zůstat si jistý, protože vše musí být v jedné linii,“ prohlásil Robbie, který během dvou dní skočil 12 voltů na hlínu a k tomu jednoho Volta předvedl při X-Fighters v Římě.

Kdyby Robbie tento trik nakonec zvládl, posunul by znovu hranice nemožného a oddělil by se výrazně od konkurence. Byl by to asi takový převrat, jako když Travis Pastrana otočil double backflip a nebo Jim DeChamp první fromtflip, což jsou triky které dnes umí jen pár jezdců na světě. Samotný Volt je tak těžký, že ho skočil zlomek jezdců a ten který s tímto trikem začal byl Kyle Loza, což je takový inovátor rotací tělem kolem motorky.

Robbie má rozhodně velké šance na zlato, ale nesmíme zapomínat na ostatní jezdce, kteří se zůčastní Moto X Best Trick. Kyle Loza rozhodně předvede nějakou šílenou novinku, kterou ještě nikdo neviděl (měl něco v plánu i minulý rok, ale nakonec nejel). Soutěže se zůčastní i Travis Pastrana, který má v úmyslu útok na ty nejvyšší pozice. Mezi další favority bude rozhodně patřit Cam Sinclair, který získal na posledních X Games zlatou. Černým koňem celého Best Tricku by mohl být nováček Mark Monea, který se na scéně FMX pohybuje krátce, ale umí pořádné věci. Téměř jisté je, že alespoň jednu medaili získá jezdec z Autrálálie, která bude mít celkem 5 zástupců (Maddison, Monea, Sinclair, Strong, Williams), USA budou reprezentovat 2 jezdci (Pastrana, Loza) a jednoho zástupce bude mít i Japonsko (Higashino).

Letošní Best Trick nabídne neskutečnou podívanou, která nebude mít jasného favorita. Všichni jezdci rozhodně předvedou špičkové výkony a triky ve světových premiérách.

Sdílet přes Facebook
Témata: ,