Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Robbie Maddison překonal všechny myslitelné hraniceAustralan o sobě dal opět velmi hlasitě vědět a jako mnohokrát v minulosti i nyní se jedná o historicky nevídaný kousek…

Legendární Maddo si během uplynulé dekády vybudoval pověst jednoho z nejlepších a také nejpopulárnějších FMX jezdců světa a prakticky se stal novodobým Evelem Knievelem.

Robbie Maddison prozatím zdolával výzvy týkající se především dlouhých nebo vysokých skoků. Ve výčtu odvážných akcí tak nechybí rekordní skok přes fotbalové hřiště, výskok a seskok z kopie Vítězného oblouku v Las Vegas, backflip přes Tower Bridge, přelet přes Korintský průplav nebo skok z lyžařského skokanského můstku.

To vše mu ale nestačilo a jako fanouška surfování jej napadlo, že by se s motorkou mohl projet po moři a přitom zdolat nějakou vlnu. Stejně jako v minulosti i tentokrát se přešlo od nápadu k realizaci.

Mimořádná akce potřebovala také jedinečnou lokaci. To znamená, že Robbie se svým týmem vyrazil na Tahiti do blízkosti vesnice Teahupoo, kde jsou jedny z nejvyhlášenějších vln na světě.

Projekt nazvaný Pipe Dream zabral dva roky příprav a výsledek byl nakonec zhmotněn do čtyřminutového videa, které se okamžitě po uvedení začalo šířit jako tsunami. Jen během prvních dvou dnů získalo 8 milionů zhlédnutí na youtube a více než 12 milionů diváků na facebooku.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , ,