Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Scott Speed se stal nejúspěšnějším jezdcem RallycrossuNapínavé boje byly v sobotu k vidění také na trati pro Rallycross, kde americký závodník Scott Speed obhájil své loňské vítězství…

Američan se zkušenostmi ze závodů NASCAR a také F1 si tak na své konto připsal už celkem třetí zlatou medaili z X Games, což z něj dělá nejúspěšnějšího závodníka této disciplíny. Speedova cesta finálovou jízdou vedla i přes řadu kontaktů, čili jeho VW Beetle cílem projel celkem potlučen.

Spokojeni se svým výkonem mohli také zbylí dva medailisté, kteří se mezi nejlepší trojkou na X Games umístili poprvé v kariéře. Na druhém místě, kousek za Speedem, cílem projel Steve Arpin a třetí Sebastian Eriksson zaostal o dalších více než 7 vteřin.

Loni druhý Bucky Lasek do finále nenastoupil, když mu postup v doplňující rozjížďce unikl o jedno místo. Ve stejné fázi závodu skončil také další z předních závodníků Liam Doran. Naopak letos se závodu vůbec nezúčastnil obhájce bronzové medaile a bývalý jezdec formule 1 Nelson Piquet Jr.

Diváci si také moc neužili populární dvojici v podobě Travise Pastrany a Kena Blocka. Naděje obou závodníků vyhasly už v jejich prvních jízdách.

X Games Austin 2015 – Rallycross

Pořadí Jméno Čas
1 Scott Speed 6:20.843
2 Steve Arpin 6:21.810
3 Sebastian Eriksson 6:29.099
4 Brian Deegan 6:34.055
5 Tanner Foust 6:36.662
6 Andreas Bakkerud 16:39.999
Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , , ,