Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Scotty Cranmer ovládl BMX ParkScotty Cranmer vyhrál zlatou medaili v disciplíně BMX Park, když porazil veterána Ryana Nyquista, jako třetí ve finále skončil Pat Casey…

Jezdcům na medailových pozicích pomohlo i to, že jeden z hlavních favoritů Daniel Dhers měl tvrdý pád a své čtyři zlaté z minulosti neobhájil. Naopak si svou třetí zlatou medaili z BMX Parku domů veze Scotty Cranmer

„Je to nejlepší den mého života,“ prohlásil Cranmer. „Byl jsem jako ti kluci tady. Poprvé jsem jel v roce 2003, ale pořád nejsem nejstarší jezdec v poli. Vůbec se necítím starý, pořád mám pocit, jako bych začínal,“ dodal dále Scotty, který připoměl, že začínal také jako náctiletý stejně jako několik konkurentů.

Scotty Cranmer si od rozhodčích vysloužil 79 bodů a to znamená, že jeho náskok na druhého Ryana Nyquista byl 2 body o další bod méně získal třetí Pat Casey.

Jednu z největších nehod kariéry měl Daniel Dhers, který se tvrdě upadl při pokusu o can-can 720. Daniel dlouho ležel na zemi, ale nakonec odešel po svých a odnesl to oteklým kolenem.

Ryan Nyquist vybojoval medaili po sedmi letech, když naposledy to byl bronz, letos si Ryan dokázal polepšit. Celkem má na svém kontě tento jezdec už 14 medailí z X Games.

Velmi výrazně si oproti loňskému roku polepšil Pat Casey, který byl při svém loňském debutu na třinácté pozici. Letos už z toho byly stupně vítězů. „K ostatním jezdcům, co jsou na stupních vítězů jsem vzhlížel cely život. Je to pro mě čest součástí této akce,“ pronesl Casey.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , ,