Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Sestřih z Red Bull X Fighters v Mexiku

© Red Bull Media House

V pátek proběhl úvodní závod nejlepší světové FMX série Red Bull X Fighters a nyní se můžeme podívat na krátký videosestřih…

Úvodní závod v Mexiku dopadl celkem podle předpokladů, takže hlavní favorité na vítězství se umístili na stupních vítězů. Třetím místem začal sezónu loňský mistr Levi Sherwood, kterého v semifinále porazil šampion roku 2011 Dany Torres.

Do finále se dostal také Tom Pages, který sice žádný titul zatím nezískal, ale loni byl blízko. Finále těchto dvou jezdců znamenalo jediné a to souboj špičkových backflipových kombinací proti inovativnímu přístupu bez salt.

Francouzský závodník na začátku letošní sezóny ukázal, že i nyní je možné vyhrát závod bez salta, ale je potřeba přinést něco více. Triky jako Special Flip, Volt nebo Flair téměř nikdo jiný nezvládá a když už někdo něco podobného dokáže, tak nemá zásobu více těchto jedinečných skoků. Dany Torres údajně trénuje Flair, takže třeba už příště bude mít o jednu zbraň na soupeře více.

Další závod se odehraje zhruba za měsíc a to 12. dubna v Dubaji a už teď se můžeme těšit na další špičkovou podívanou v podání těch nejlepších jezdců planety.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , ,