Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
X Figters Řím Dany Torres 2010

Red Bull Content Pool - Images

Loni se jelo v italské metropoli poprvé a Nate Adams si zde zajistil celkový triumf. Tento ročník bude zase o něco dále, závod přesídlil ze Stadio Flaminio pro asi 25 000 diváků do mnohem většího Olympic Stadium pro 73 tisíc lidí. Takže divácká kulisa bude jako vždy neskutečná.

V závodě bude mít nejpočetnější zastoupení Austrálie se čtyřmi jezdci, kterými jsou velezkušený Robbie Maddison, Blake Williams, Clinton Moore a Josh Sheehan. Robbie i Clinton umí Volta a možná, že ho jeden z nich předvede. To Blake ovládá i různá komba do třistašedesátky. Velkou šanci na dobrý výsledek má i Josh Sheehan, který už umí i double backflip. Tento skok předvedl při Nitro Circus Live v Las Vegas, kde se sešli 4 jezdci, kteří umí tento skok (Josh Sheehan, Travis Pastrana, Cameron Sinclair a Scott Murray).

Dva zástupce má USA, Nate Adams bude rozhodně atakovat ty nejlepší pozice, ale i Adam Jones bude chtít urvat co největší počet bodů. Od Nata nejspíše uvidíme bezchybnou jízdů plnou složitých triků.

Ostatní jezdci v závodě bodou reprezentovat svůj stát samostatně. Nor Andre Villa se pokusí navázat na velmi vysoký standard, který se u něj stal zvykem. Po zranění se vrací vítěz úvodního závodu Dany Torres ze Španělska. Japonsko bude jako vždy reprezentovat Eigo Sato. Javier Villegas se v Red Bull X Fighters ukáže teprve podruhé, díky jeho povedené premiéře v Brazílii. Domácí Massimo Bianconcini se pokusí své krajany dostat do varu. A do závodu zasáhne, tento rok poprvé, i Petr Pilát, který rozhodně předvede to nejlepší ze svého repertoáru.

Seznam jezdců:
Nate Adams (USA)
Adam Jones (USA)
Robbie Maddison (AUS)
Andre Villa (NOR)
Dany Torres (ESP)
Eigo Sato (JAP)
Blake Williams (AUS)
Clinton Moore (AUS)
Josh Sheehan (AUS)
Javier Villegas (CHL)
Massimo Bianconcini (ITA)
Petr Pilat (CZE)

Sdílet přes Facebook
Témata: ,