Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Sobotní NIGHT of the JUMPs vyhrál David Rinaldo

© Red Bull Media House

Druhý berlínský závod NIGHT of the JUMPs vyhrál David Rinaldo, druhou pozici obsadil Remi Bizouard. Libor Podmol po pátečním vítězství získal třetí místo…

Jako první do finále vyrazil francouzský závodník Brice Izzo a mezi svou desítku triků zařadil prvky jako Cordova Backflip, One Handed take off Backflip a Nac Nac na přistání, Underflip, dále skočil i několik skoků kolama dolů. Jako double up otočil Kiss of Death Backflip a pochopitelně se ujal průběžného vedení v závodě.

Jako další se divákům představil Libor Podmol. Český závodník otočil velmi protažený Cordova Flip, dále Seat Grab Flip, Cliffhanger Backflip, hodně povedený Superman Backflip a také velmi obtížné kombo Heel Clicker a Superman Indian Air Backflip. Jako double up si nachystal stejný trik, jako o den dříve, takže šíleně vytočený Underflip. Toto vystoupení znamenalo, že se Brice na prvním místě neohřál moc dlouho.

Hannes Ackermann z Německa vyrazil do arény jako třetí. Diváci měli možnost vidět skoky jako Heel Clicker Backflip, Cordova Backflip, Superman Flip a nebo také Cliffhanger Backflip. Ná závěr své jízdy zařadil Cliffhanger s dopadem bez držení a jako double up předvedl Seat Grab Backflip. Hannes ukázal povedený výkon, ale na českého jezdce to nestačilo.

Francouzský závodník David Rinaldo na začátek své jízdi otočil One Hand take off BackFlip, dále ve své jízdě zvládl Heel Clicker Backflip, Shaolin Backflip. Zařadil také triky kolama dolů jako protažené Tsunami a nebo kombo Heel Clicker + Kiss of Death. Závěr patřil triku Seat Grab Backflip, který David skočil jako tzv. double up. A svou povedenou jízdou se dostal do vedení závodu.

Petr Pilát začal jízdu saltem, kdy nedržel řídítko od nájezdu na rampu až po dopad. Z rotačních triků zařadil např. Shaolin Backflip, Hell Clicker Backflip, Cordova Flip, jako double up Petr zvládl Tsunami Backflip. Tento výkon na stupně vítězů nestačil, ale i přesto bylo jasné, že jedno pódiové místo bude obsazené českým jezdcem.

Světový multišampion Remi Bizouard ukázal povedenou jízdu, tak jak je u něj zvykem. Francouz se prezentoval skoky jako je Shaolin Backflip, Underflip, Cliffhanger Flip, dále otočil také obrovský Tsunami Backflip. Stejně jako několik jezdců před ním skočil vrámci double up povedený Seat Grab Backflip.

A za několik okamžiků po poslední jízdě bylo jasné, že si Remi do Francie odveze druhé místo, tím pádem Libor Podmol druhý berlínský závod dokončil na třetí pozici a premiérové vítězství v šampionátu NIGHT of the JUMPs získal David Rinaldo.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , ,