Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Sobotní noc patřila gladiátorůmV sobotu byla v pražské O2 aréně po roční pauze znovu k vidění populární akce FMX Gladiator Games a započala tak novou éru FMX…

Jedna z nejstarších a nejpopulárnějších evropských FMX akcí nabídla jako vždy velmi akční podívanou, když nechyběly ani hvězdy světového formátu. Hlavním tahákem pro diváky byl jistě legendární Australan Robbie Maddison, držitel mnoha šílených rekordů a také kaskadér z poslední bondovky Skyfall.

Nechyběl ani Robbieho krajan Rob Adelberg, který letos obsadil velmi těsně celkové čtvrté místo v Red Bull X Fighters. Další velkou hvězdou na seznamu jezdců byl norský závodník André Villa, který se v minulých sezónách řadil k pravidelným účastníkům série X Fighters a v roce 2010 obsadil celkové druhé místo, rok poté se o jednu příčku pohoršil.

Hlavně tito zahraniční jezdci se mohli rozhodně řadit k hlavním favoritům vyřazovacího závodu, ale cestu za triumfem jim chtěli překazit i domácí závodníci v čele s Liborem Podmolem a Petrem Pilátem. A rozhodně to byla napínavá gladiátorská bitva až do samého konce. Do úplně poslední fáze závodu se dostala trojice Podmol, Pilát a Villa, kteří předváděli velmi povedené výkony. Hlavní závod nakonec vyhrál Libor Podmol, který otočil i svůj originální trik LP Spin.

Nejdramatičtější moment celé show nastal, když se Antonio Navas a Rocky Florensa pokusili o tandemovou FMX show. Oba Španělé avizovali, že předvedou světovou premiéru nového triku. Na začátek ukázali pár rovných skoků, ale třeba také superman. Všichni diváci byli jistě zvědaví na onu novinku, jednalo se o backflip ve stylu, jak v Praze dříve předvedli bratři Caleb a Colten Moorovi na sněžném skútru. Světová premiéra skoku na motorce se ale nepovedla a skončila dramatickým pádem, ze kterého naštěstí oba aktéři odešli po svých.

Ihned poté přišel na řadu další tandemový backflip, ale teď už v tom tradičnějším podání, kdy pasažér sedí před řidičem. Skok provedli Petr Pilát s Markem Rejmanem a zvládli to stejně jako v roce 2009, kdy se tohoto kousku účastnil tehdejší pražský primátor Pavel Bém. Tito dva si poté ještě střihli skok v Mini, který ještě dvakrát zopakovali.

Jedním z velkých taháků večera byl také Jimmy Blaze, který plánoval backflip v bugině, tento skok se mu nevydařil podle plánu, když předkem narazil do dopadu a přidal si tedy i takový nechtěný frontflip. Jeho smůla pokračovala i při děkování divákům, když mu jeho stroj sjel z rampy a naboural do bariér.

GLADIATOR GAMES 2013 EVENT CLIP from 4Elements on Vimeo.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,