Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

X Games 17 BMX Big Air Steve McCannSteve McCann vyhrál zlatou medaili v BMX Big Air, když o jeden bod stříbrný skončil nováček Vince Byron z Austrálie, který kvůli zlomeným řídítkám nenastoupil do dvou posledních jízd. Brozovou medaili získal Chad Kagy.

„Ani nejde popsat, jaký je to pocit,“ prohlásil McCann, který na X Games od roku 2001 získal v Big Air dvě stříbrné, naposledy se mu to povedlo loni. „Všichli jeli jako šampioni,“ dodal vítěz.

McCannova čtvrtá jízda zahrnovala double frontflip a masivní double tailwhip na quarterpipe, když vyletěl více než 15 stop (vice než 4,5 metru) vysoko. Čtvrtá jízda nedopadla dobře pro celkově třetího, Chad Kagy musel být odnesen na nosítkách, kvůli podezření na vážné zranění nohy. Chad ustál double backflip na MegaRampě, ale nevydařil se mu skok na quarterpipe a upadl. Ležel asi 10 minut na zemi, než byl odnesen na nosítkách.

To stříbrný Vince Byron sledoval většinu soutěže jako divák, protože mu praskly řídítka. Chad Kagy mu sice nabízel svoje náhrádní, ale Vince to odmítl, protože by se na kole se součástkou, na kterou není zvyklý, necítil pohodlně. I tak Vince diky své druhé jízdě, kde předvedl backflip double flipwhip a no-handed 540, získal bronz.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , ,