Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Taka Higashino má třetí zlatou v řadě, Libor Podmol sedmý

Garth Milan/Red Bull Content Pool

Ve čtvrtek byl na programu také Moto X Freestyle a obhájce zlata Taka Higashino mohl získat už třetí vítězství v řadě…

Se světovou špičkou se poměřil také Libor Podmol, který nakonec obsadil sedmé místo, když porazil tři borce borce z týmu Metal Mulisha. Takže za českou hvězdou skončili Wes Agee, Jackson Strong a také Todd Potter.

Pro Jacksona Stronga závod nedopadl vůbec dobře, populární Australan se vracel po zranění, které utrpěl při brazilských X Games ve Foz do Iguaçu, kde nezvládl Cliffhanger Backflip. Jackson bohužel havaroval i v Los Angeles a to na závěr své druhé jízdy, když se pokusil o Jack, neustál dopad a zlomil si pravou nohu.

Souboje o výhru se podle očekávání účastnil Taka Higashino a poměrně překvapivě byl jeho největším konkurentem Adam Jones a nakonec to byl snad nejvyrovnanější závod historie.

Taka potvrdil svůj velmi vysoký standard a v obou jízdách otočil své nejtěžší triky, samozřejmě nezapomněl na svůj oblíbený Rock Solid Backflip a za oba výkony získal shodně 90 bodů.

To Adam Jones za svou první jízdu od rozhodčích dostal 82.66, což by stačilo na konečné osmé místo. Ale Američan v druhém kole udělal lehčí změny ve své jízdě a dostal stejně jako Japonec rovných 90.

I o bronzu se rozhodlo ve druhém kole, jelikož Levi Sherwood byl odsunut na čtvrtou příčku Natem Adamsem. Američan ve svých jízdách otočil i 360 a to mohlo být rozhodující.

Los Angeles X Games 2013 – Moto X Freestyle
1. Taka Higashino 90.00
2. Adam Jones 90.00
3. Nate Adams 88.00
4. Levi Sherwood 87.66
5. Rob Adelberg 86.66
6. Blake Williams 85.00
7. Libor Podmol 83.33
8. Wes Agee 83.33
9. Jackson Strong 82.33
10. Todd Potter 82.00

Taka Higashino

Adam Jones

Nate Adams

Libor Podmol – 1. jízda

Libor Podmol – 2. jízda

Ostatní jízdy tady: http://xgames.espn.go.com/events/2013/los-angeles/results/400486189/moto-x-freestyle

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , ,