Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Taka Higashino získal svou první zlatou na X GamesJaponec Taka Higashino ukořistil svou zatím první zlatou na X Games. Stříbro ve freestylu bral Levi Sherwood, bronz si veze do Chile Javier Villegas…

„Je to jako sen, to snad ani nemůže být pravda,“ pronesl Higashino bezprostředně po vyhlášení výsledků. „Je to šílené. Tvrdě jsem na tom dělal 5 let a doufal jsem, že se to jednou povede. Strávil jsem hodně času nad splněním tohoto X Games snu. Všechno bylo o Rock Solidu, poté co jsem ho ustál, tak si nepamatuji nic z mé jízdy,“ dodal Taka, který předvedl premiéru Rock Solid Backflipu, se kterým by chtěl soutěžit i v Best Tricku.

Japonský jezdec dostal lepší skóre za svou první jízdu, které rozhodčí přiřadili 93.33 bodů. Taka Higashino předvedl i velmi povedené triky jako Kiss Of Death Backflip nebo Heel-Clicker Backflip. Za dvou druhou jízdu dostal 92.33 a to znamená, že i tento výkon by mu stačil na první pozici, jelikož druhý Levi Sherwood z Nového Zélandu od rozhodčích za svůj nejlepší výkon dostal 91.66 bodů. Třetí Javier Villegas už měl lehčí ztrátu, když si při své premiéře na X Games vyskákal 88.66 bodů.

„Jsem velmi šťastný, že jsem tady mohl soutěžit, byly tady ti nejlepší jezdci světa a já jsem dokázal získat svou první medaili,“ prohlásil Villegas. Asi největším úspěchem chilského jezdce byl prozatím jeho titul mistra světa z roku 2011 a k tomu se velmi kvalitně prezentuje v seriálu Red Bull X Fighters.

Loňský vítěz Nate Adams letos žádnou medaili nezískal a obsadil čtvrtou příčku. Australan Blake Williams skončil jako pátý, jako šestý se umístil Adam Jones, který byl loni stříbrný. Bronzovou medaili po loňském ročníku vezl do Španělska Dany Torres, kterého letos porazil sedmý Rob Adelberg. Průběžný lídr letošního pořadí X Fighters Todd Potter freestyle dokončil jako devátý a desítku uzavíra Andre Villa, který ve své první jízdě upadl. Andre ihned po pádu nesedl zpět na svůj motocykl, ale do druhé jízdy už nenastoupil.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , ,