Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Todd Potter zvítězil v Glen Helen

© Red Bull Media House

Z vítězsví ve druhém závodu letošní sezóny se radoval domácí Todd Potter. V Glen Helen mu ve finále podlehl francouzský jezdec Thomas Pages…

Druhý závod letošního ročníku Red Bull X Fighters zavítal do amerického Glen Helen. V americké mekce motokrosu byla postavena největší FMX trať v historii na které poměřili své síly ti nejlepší jezdci planety. Na startu byl i Čech Martin Koreň, který se nedostal do čtvrtfinále a celkově obsadil 11. pozici.

 

Čtvrtfinále

Rob Adelberg vs. Wes Agee
Rob ukázoval velmi dobré skoky, když skočil například Backflip Cordova, ale bohužel nestihl šest triků v časovém limitu a možná i díky tomu postoupil dále Wes. Americký jezdec se tak ve své premiéře v X Fighters dostal do semifinále.

Levi Sherwood vs. Todd Potter
Dubajský vítěz Levi Sherwood se nepustil do plného využívání dráhy, nepředvedl žádný trik na velkém step up a k tomu i chyboval. Na druhé straně ukázal velmi protažený Kiss of Death Backflip. Domácí jezdec Todd Potter potvrdil předpovědi, že by mu trať měla sedět a postoupil.

Javier Villegas vs. Eigo Sato
Javier i Eigo ukazovali, že patří k současné špičce, ale přece jenom chilský jezdec byl dnes lepší a Japonec se tak musel spokojit s konečnou pátou příčkou.

Dany Torres vs. Thomas Pages
Dany byl v Glen Helen limitován zraněním nohy a možná i kvůli tomu do semifinále postoupil francouzský navrátilec do seriálu X Fighters. Thomas sice neskočil žádný backflip, ale postup mu jistě zaručil Volt, který umí jen pár jezdců na světě.

Semifinále

Javier Villegas vs. Todd Potter
Javier znovu předvedl svůj standard, takže velmi povedenou jízdu. Ale Todd ukázal, kdo je tu doma a díky skvělému využití tratě a také provedení jeho triků postoupil suveréně do finále.

Thomas Pages vs. Wes Agee
Wes Agee se mohl postarat o americké finále, ale poté co skočil povedený Cordova Backflip se stal nějaký problém s jeho motocyklem a než ho Wes dokázal odstranit, tak uplynulo hodně času. Wes poté domácímu publiku předvedl i pár skoků po časovém limitu. To Thomas žádné problémy neměl, ale znovu neukázal žádný backflip, na druhou stranu diváci opět viděli bezchybný Volt. A díky problémům, které měl Wes, Thomas poprvé v kariéře postoupil do finále závodu Red Bull X Fighters.

Finále

Todd Potter vs. Thomas Pages
Jako první na trať vyjel jezdec týmu Metal Mulisha Todd Potter, který převedl špičkový dvouminutový výkon. Oko diváka mohly těšit triky jako Cliffhanger Backflip, nebo Whip na step up, Heel Clicker na step down. Vítěz kvalifikace Thomas Pages vyjížděl na trať jako druhý. Francouz sice avizoval, že v Glen Helen předvede nějakou novinku, ale nestalo se tak. Nějaké hodnocení mu rozhodně ubralo i to, že ve finále neukázal Volt a tak se z vítězství radoval Todd Potter.

Výsledky:
1. Todd Potter (USA)
2. Thomas Pagès (FRA)
3. Wes Agee (USA)
4. Javier Villegas (CHL)
5. Eigo Sato (JAP)
6. Rob Adelberg (AUS)
7. Levi Sherwood (NZL)
8. Dany Torres (ESP)
9. Maikel Melero (ESP)
10. Nick Dunne (USA)
11. Martin Koren (CZE)

 

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , ,