Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Tom Pages a jeho rok 2012Francouzský FMX jezdec Thomas Pages zažil velmi povedený rok 2012, který byl hlavně ve znamení inovací…

Rok 2012 byl v podání tohoto jezdce plný překvapení. Tom Pages se letos prezentoval odlišným stylem než ostatní jezdci a tento přístup se ukázal jako velmi úspěšný.

Francouz k závodům přistupoval tak, že přinášel nové a obtížné triky. Sice nebyl první, kdo vrámci Red Bull X Fighters skočil Volt nebo Flair, ale on dokázal několik takto obtížných triků otočit v jedné jízdě.

Flair (nebo 540) předvedl jako první Fredrik Johansson už v roce 2008 v Madridu, ale od té doby tento skok nebyl k vidění. To Volt divákům ukázal Robbie Maddison, poprvé v roce 2010.

Thomas dokáže takovéto obtížné triky skočit klidně i v jedné jízdě a letos předvedl ve světové premiéře Special Flip. Úplně poprvé s tímto trikem bojoval na letních X Games v disciplíně Best Trick.

Bohužel to na medaili nestačilo, z čehož byl Tom poměrně zklamaný. Jen pro připomenutí vyhrál Jackson Strong, druhý byl Cameron Sinclair a třetí Taka Higashino.

Jeho výkony, ale stačily na stupně vítězů v sérii Red Bull X Fighters, kde naposledy závodil v roce 2009. Letošní návrat tento jezdec oslavil druhým místem, na druhé zastávce šampionátu v americkém Glen Helen.

V Madridu skončil těsně za stupni vítězů, ihned poté v Mnichově přišlo vítězství. A v tomto momentě bylo jasné, že titul v Sydney získá on nebo Levi Sherwood.

Oba dva se probojovali až do finále, které zahajoval Tom Pages, a po několika desítkách vteřin bylo jisté, že titul nejspíše nezíská. Ve své jízdě poprvé za celý rok výrazněji zachyboval a dokonce dvakrát upadl, když nezvládl přistání při Voltu a nakonec neustál Backflip.

Sezóna 2012 byla v podání tohoto jezdce velmi povedená a jestli do svého repertoáru znovu přidá i backflipové kombinace (které letos přestal dělat) nebo nějakou další novinku, tak může být ten nadcházející ročník ještě lepší.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , ,