Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Tom Pages dominoval v Madridu, druhé skončil Dany Torres

© Red Bull Media House

Francouzský jezdec Thomas Pages vyhrál závod v Mnichově, když všechny jeho jízdy vypadaly jako soutěž Best Trick z X Games. Druhé místo ve vyrovnaném finále obsadil Španěl Dany Torres a vítěz kvalifikace Eigo Sato z Japonska vybojoval třetí místo…

Úplně na úvod závodu se muselo rozhodnout, kdo doplní šestici nejlepších z kvalifikace. Jako první se divákům předvedl Francouz Remi Bizouard, takže se dostal na průběžné první místo. Ale z této pozice ho sesadil domácí jezdec Hannes Ackermann. Jako další na trať vyjel asi největší bavič Blake Williams, jehož výkon nestačil na postup. Na první pozici se poté dostal David Rinaldo, ale ještě dva jezdci se chtěli dostat do hlavního programu. Mat Rebeaud se svým výkonem v prvním kole dostal na třetí příčku a to znamenalo, že Švýcar do hlavního programu nepostoupil. Nejlepší jízda této části mnichovského klání přišla na až na závěr. To znamenalo jediné, že David Rinaldo se propadl na druhou pozici a že z prvního místa postoupil Rob Adelberg.

Čtvrfinále
Levi Sherwood vs. Thomas Pages
Levi vyjel na trať jako první a předvedl, jak je u něj zvykem velmi protažené backflipové kombinace a také povedené triky kolama dolů. Ale Tom Pages znovu pusunul hranice možného, když v jízdě ukázal Special Flip, ihned poté následoval Volt, poté dal několik velmi protažených triků jako Whip nebo Turndown a na závěr tento Francouz skočil Flair, takže zaslouženě postoupil dále (2:3).

Dany Torres vs. Maikel Melero
Jako první na trať z této španělské dvojice vyjel Dany, který ukazoval povedené skoky jako Lazy Boy Backflip a další kombinace kolama dolů, také nezapoměl na protažený Turndown. Maikel divákům a rozhodčím na úvod své jízdy předvedl kombinace jako Double Grab Backflip, Kiss of Death Backflip nebo Cordova Flip. Poté následoval i normální Kiss of Death a další triky. Rozhočí dále těsně v poměru 3:2 poslali Danyho.

Rob Adelberg vs. Javier Villegas
Rob Adelberg se divákům ukázal už podruhé a předvedl, že si postup z prvního kola rozhodně zasloužil. Australan jel bezchybně a bylo jasné, že se Javier bude muset snažit. Chilan na úvod otočil Hart Attack Backflip a na druhém skoku předvedl asi premiéru kombinace Cordova + Superman Backflip, poté náledovaly další velmi povedné skoky. Javier Villegas postoupil do semifinále a to znamená jediné, že určitě umaže část náskoku, který má lídr bodování Levi Sherwood.

David Rinaldo vs. Eigo Sato
Francouz ukázal i těžké triky jako třeba Lazy Boy Backflip, ale to na vítěze kvalifikace nestačilo. Eigo podle předpokladů postoupil dále i přesto, že při jednom z nájezdů chyboval, když sjel z rampy. Ale jinak tento populární Japonec předvedl, proč je nejzkušenější jezdec na startu.

Přestávku, která následovala po čtvrtfinále vyplnil motocyklový kaskadér Chris Pfeiffer, který ukázal co vše je možné dělat na cestovním BMW.

Semifinále
Dany Torres vs. Javier Villegas
Dany ve svém semifinále předvedl hodně kvalitní jízdu a v podstatě byl toto i souboj o druhou pozici v bodování. Javier začal svou jízdu velmi povedeně, když otočil i těžkou kombinaci Cordova + Superman Backflip. Ale Chilan svou jízdu nedokončil kvůli zranění nohy, které si nejspíše způsobil při jednom z dopadů. Takže do finále šel pochopitelně Dany Torres a Javierova šance na titul se tímto zmenšila.

Tom Pages vs. Eigo Sato
Francouz znovu dostal diváky do varu svými obvyklými triky a neskutečně protaženým Scorpion Backflipem ve kterém se dotkl nohama blatníku, ale Flair skočil až po časovém limitu. Bylo jasné, že Eigo bude muset ukázat bezchybnou jízdu, aby se dostal do finále. Japonec předvedl nálož velmi povedených triků kolama dolů i nahoru, ale to nestačilo a Tom Pages v poměru 4:1 postoupil do finále.

Finále
Dany Torres vs. Tom Pages
Dany se prezentoval bezchybným výkonem a širokou škálou triků. Španělský jezdec ukázal jízdu, která by rozhodně měla na vítězství, ale bylo jasné, že Tom mu to nedá zadarmo. Francouz znovu ukázal v podstatě to samé co v semifinále, ale Flair tentokrát neustál tak čistě. I přes menší chybu na konci své jízdy si plný počet bodů z Mnichova veze Tom Pages, kterému ve velmi těsně bitvě podlehl Dany Torres v poměru 3:2. Třetí místo obsadil vítěz kvalifikace Eigo Sato.

Díky vysledkům tohoto závodu je jasné, že nám poslední klání v Sydney nabídne 6. října velmi kvalitní podívanou. Jelikož v boji o titul šampiona má šance hned několik jezdců, které dělí jen malé rozestupy. Levi Sherwood se po tomto závodě udržel v čele bodování, ale s největší pravděpodobností vítěz příštího závodu bude celkovým šampionem pro rok 2012.

Výsledky závodu Red Bull X Fighters v Mnichově
1. Thomas Pagès – FRA
2. Dany Torres – ESP
3. Eigo Sato – JAP
4. Javier Villegas – CHI
5. Maikel Melero – ESP
6. Levi Sherwood – NZL
7. Rob Adelberg – AUS
8. David Rinaldo – FRA
9. Hannes Ackermann – GER
10. Mat Rebeaud – SUI
12. Blake Williams – AUS
11. Remi Bizouard – FRA

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,