Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Tom Pages se dočkal prvního zlata z X Games

Garth Milan/Red Bull Content Pool

Závěr letošních X Games patřil premiéře nové a divácky atraktivní disciplíny Moto X QuarterPipe…

Po pauze se tak do programu vrátila soutěž o nejlepší trik na motorce jen s tím rozdílem, že tentokrát se neskákalo rovně, ale do strany, což poslední dobou nabírá na velké popularitě.

Ze závodu se před začátkem odhlásil jeden z možných favoritů Jackson Strong, jelikož po svém příjezdu zjistil, že připravené skoky nevyhovují jeho požadavkům. Populární Australan si pro X Games přichystal nějakou novinku, kterou snad fandům předvede někdy později.

V samotném závodě se poměrně hodně padalo, když čistý výkon dovedli předvést pouze medailisté. Jako první na trať vyjel Cameron Sinclair, ale upadl při pokusu o flair a do dalšího průběhu už nezasáhl.

Dále se představil nováček Davi Johnson s novým nápadem skočit na této rampě volt. Tedy trik, který zatím menšina jezdců předvádí při skoku z běžného skokánku. Johnson sice při obou pokusech upadl, ale byl celkem blízko a v případě úspěchu by možná bronzovou medaili získal, tak se musel spokojit se čtvrtou pozicí.

Francouzský jezdec Jeremy Rouanet se dvakrát pokusil o flair superman a pokaždé skončil na zemi, což mu přisoudilo konečnou pátou příčku. O poznání úspěšnější byl Josh Sheehan, jenž v obou jízdách předvedl čistý flair indy a zaslouženě získal bronzovou medaili.

Premiéru nového skoku si pro závod připravil Levi Sherwood, když mu eggroll superman vynesl průběžné vedení po prvním kole. Svým druhým pokusem si ještě vylepšil hodnocení, ale na vítězství to nakonec nestačilo.

Závodu se totiž účastnil ještě Tom Pages, který je na quarterpipe jako doma. Největší inovátor posledních let si pro závod nepřipravil žádnou novinku, ale už ukázaný přetěžký bikeflip. I přes nepovedený první pokus dokázal mobilizovat síly a skočit si pro svou první a rovnou zlatou medaili z X Games.

– Josh Sheehan

– Levi Sherwood

– Tom Pages

X Games Austin 2015 – Moto X QuarterPipe

Rank Name Run 1 Run 2 Score
1 Thomas Pages 70.00 95.33 95.33
2 Levi Sherwood 91.33 93.00 93.00
3 Josh Sheehan 85.33 87.33 87.33
4 Davi Johnson 67.33 67.66 67.66
5 Jey Rouanet 65.00 64.00 65.00
6 Cameron Sinclair 51.66 51.66
Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , ,