Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Tom Pages si podmanil mexické publikum a zvítězil

© Red Bull Media House

V Mexiku se odehrál premiérový závod roku a prvního místa v tabulce se ujal vítěz kvalifikace Tom Pages…

Do mexické býčí arény dorazilo zhruba 38 000 diváků a rozhodně se nenudili, jelikož k vidění bylo to nejlepší ze současného FMX. Situace na stupních vítězů dopadla celkem očekávaně, když je obsadili ti největší favorité. Tom Pages pokračuje ve skvělých výkonech z loňska a veze si z Mexika do Francie plný počet bodů, Španěl Dany Torres začal nový ročník na druhém místě a trojku nejlepších doplňuje loňský šampion Levi Sherwood.

Do čtvrtfinále z prvního kola postoupil australský jezdec Truman Carroll, pro kterého byl tento závod v Mexiku premiérová účast v seriálu Red Bull X Fighters. Úvodní okamžiky závodu patřily vzpomínce na tragicky zesnulého Eiga Sata…

Čtvrtfinále
Rob Adelberg vs. Josh Sheehan
Tento souboj zahájil Rob, který ukázal povedené backflipové kombinace jako Superman Indy do Heel Clickeru, Cordova Flip nebo také Kiss of Death Backflip. Dále zařadil i pár skoků kolama dolů, například Flatliner nebo Cliffhanger. Josh ve své jízdě otočil velmi povedenou 360, obrovský Kiss of Death Backflip a jízdu ukončil trikem Lazy Boy Bacflip. Rozhodčí rozhodli, že dále v poměru 4:1 postoupil Rob Adelberg.

Maikel Melero vs. Levi Sherwood
Jako favorit do tohoto souboje určitě nastupoval Levi, ale Maikel mohl překvapit. Nevýhoda španělského jezdce byla, že jel se zlomeným prstem. Maikel nic neriskoval a neotočil ani jedno salto, takže se prezentoval širokou škálou normálních triků a po jeho jízdě bylo skoro jasné, že dále půjde Levi. Sherwood ukázal výkon na své běžné úrovni a to znamenalo jasný postup s plným počtem bodů.

Todd Potter vs. Dany Torres
Tuto dvojici zahájil americký jezdec, který předvedl povedenou jízdu i několik kombinací hlavou dolů, ale každý souboj proti Danymu je obtížný. Danyho jízda byla jako vždy bezchybná a nebylo žádných pochyb o tom kdo půjde dále. Španělský jezdec také jako první využil quarter pipe, ale pořádně využití této rampy přišlo o trochu později. Torres postoupil stejně jako Sherwood s plným počtem bodů.

Truman Carroll vs. Tom Pages
Truman Carroll se během své premiéry prezentoval bez trička, předvedl i Heel Clicker Backflip, dále jeho jízdu tvořily triky kolama dolů. Tom Pages ihned na začátku své jízdy spustil masivní hluk, jelikož jeho úvodní skok byl Special Flip, dále otočil bezchybnou 360, nechyběl Volt a ani Flair. Sice, jak je u něj zvykem neudělal salto, ale to úroveň jeho jízdy vůbec nesnižuje. Francouz postoupil bez problémů s plným počtem.

Semifinále
Levi Sherwood vs. Dany Torres
Levi otočil triky jako Superman Seat Grab Bacflip, kombo Barhop Superman Bacflip a na samotný závěr své jízdy dal protažený Superman Backflip ze superkickeru. Sherwood dále přidal i několik normálních skoků, jako protažený Kiss of Death nebo třeba Turntable. Dany začal trikem Shaolin Bacflip, přidal Lazy Boy Bacflip, dále otočil také Oxecutioner Flip. Nechyběli ani triky jako normální Cliffhanger nebo třeba Turndown. Prvním finalistou se v poměru 1:4 stal závodník ze Španělska.

Rob Adelberg vs. Tom Pages
Australan začal podobnými skoky jako ve své čtvrtfinálové jízdě, ale přidal také něco navíc. Nechyběly triky jako kombinace Superman Indy Air Heel Clicker Backflip, Cordova Backflip, Kiss of Death Backflip nebo třeba Underflip. Tom hned na úvod skočil Special Flip, poté následovala 360 s jednou rukou, nechyběl Volt a také Flair, velmi protažené Tsunami a dalšími triky dostal Thomas diváky znovu do varu. V poměru 1:4 postoupil francouzský jezdec.

Finále
Dany Torres vs. Tom Pages
Dany začal stejně jako minulou jízdu, tedy Shaolin Flip, poté Lazy Boy Bacflip, dále Double Grab Backflip, Oxecutioner Backflip, nechyběl ani Danyho tradiční Turdown na závěr. Běžně by jeho jízda nejspíše stačila na vítězství, ale Thomasův odlišný styl sbírá také hodně bodů. Pages ukázal v podstatě identickou jízdu jako v semifinále a znovu si získal diváky. Francouz tak na úvod roku opět dokázal, že vyhrát finále je možné i bez salta, což předvedl i loni, když mu rozhodčí dali čtyři hlasy z pěti. A v interview po závodě Tom na otázku, jestli to bude jeho rok, odpověděl „Nevím, jestli to bude můj rok. Ale budu pořádně trénovat a zkusím se přinést i nějaké nové triky.“

Výsledky Red Bull X Fighters v Mexiku:
1. Tom Pagés (FRA)
2. Dany Torres (ESP)
3. Levi Sherwood (NZL)
4. Rob Adelberg (AUS)
5. Josh Sheehan (AUS)
6. Maikel Melero (ESP)
7. Todd Potter (USA)
8. Truman Carroll (AUS)
9. Erick Ruiz (MEX)
10. Martin Koren (CZE)
11. Alex Cervantes (MEX)

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , ,