Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Tom Pages zvolen nejlepším jezdcem současnosti

© Red Bull Media House

Francouzský FMX jezdec Thomas Pages získal hlavní cenu na FMX Awards a to znamená, že jej můžeme považovat za momentálně nejlepšího jezdce na scéně…

K hlavní ceně získal také trofej pro nejlepšího evropského jezdce. O výsledku rozhodovala odborná porota v kombinaci s internetovým hlasováním.

„Je to pro mě velké překvapení dostat takové uznání od fandů FMX z celého světa,“ řekl ke svému ocenění vítěz. Pages vyhrál i přesto, že během loňské sezóny prakticky neotočil ani jedno salto, o backflip se pokusil až během posledního závodu X Fighters v Sydney.

To ale neznamená, že by Francouz tento trik neuměl. On se ale rozhodl, že backflipové kombinace vyřadí a nahradí je novými skoky, které také slaví úspěch.

Mezi jeho hlavní triky určitě patří Flair, Volt a také Special Flip, který poprvé předvedl na letních X Games 2012, kde skončil těsně pod stupni vítězů. Tyto prvky v kombinaci s bezchybnou 360 nebo protaženou Tsunami dělají Thomase právem jednoho z nejlepších jezdců současnosti.

„Velké triky jako Volt nebo Special Flip mě loni přinesly výsledky, které asi nikdo nečekal, zvláště když jsem neskákal salta,“ prohlásil. „Jednoho dne možná vrátím backflip do mých jízd, ale je zábava pracovat na nových skocích a vidět dobré výsledky. Pokaždé, když jedu na velký závod tak si říkám, že je tam tolik lepších jezdců než já. Závodím proti těm nejlepším na světě, takže nečekám ty nejvyšší umístění. Snažím se předvést to nejlepší a užít si to,“ dodal.

Takže tento rok sbírá Tom Pages zatím samá první místa, po vítězství v úvodním závodě Red Bull X Fighters v Mexiku opanoval i letošní FMX Awards. Ale Francouz nebyl jediným oceněným, rozdávalo se i mnoho dalších cen.

Dvě kategorie vyhrál také Taka Higashino, který byl zvolen jako nejlepší asijský jezdec a dále získal trofej za nejlepší inovaci a to díky triku Rock Solid Backflip, který mu zajistil stříbro na posledních X Games.

Nejlepším americkým jezdcem byl zvolen trojnásobný vítěz X Games a dvojnásobný šampion Red Bull X Fighters (2009 a 2010) Nate Adams. To cenu pro nejlepšího jihoamerického závodníka získal Javier Villegas, mistr NIGHT of the JUMPs z roku 2011.

Doubleflipař Josh Sheehan je zvolen nejlepším FMX jezdcem z Austrálie. A nejlepším mezinárodním nováčkem je Erick Ruiz z Mexika, který se letos poprvé zúčastnil závodu série X Fighters.

Letos byla premiérově vyhlašována i ženská kategorie a její vítězkou se stala Australanka Emma McFerran, která předvádí salta po celém světe a trénuje s jezdci jako je například vítěz X Games Jackson Strong.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , ,