Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Travis Pastrana bude uveden do Síně slávy státu Maryland

Red Bull Content Pool - Images

V listopadu bude Travis Pastrana oficiálně zapsán do Síně slávy státu Maryland. Travis tak bude první z řad extrémních sportů, komu se dostane takové pocty…

Travis si takového ocenění bezpochyb rozhodně zaslouží, jelikož patří k nejvýraznějším osobnostem histrorie extrémních sportů. Je jedním z mála, kteří přesahují daleko za hranice své disciplíny. V podstatě stál u zrodu FMX, když vymyslel většinu triků a po celou dekádu udával tempo tomuto mladému sportu.

Travis se v jedné věci od větši špičkových jezdců FMX odlišuje v tom, že pochází z východního pobřeží USA z města Annapolis. Ale za takové centrum FMX je možno považovat jih Kalifornie.

Pastrana si svou první zlatou medaili z X Games odvezl v roce 1999 a k ní v následujících letech přidal ještě 10 dalších nejcenějších kovů. Svůj talent Travis behěm X Games potvrzoval jak na motorce v disciplínách jako Moto X Freestyle, Step Up, Best Trick, and Speed & Style (pokaždé nejel všechno), několik medailí získal i v automobilových disciplínách. Letošní X Games se Travisovi moc nepovedly, když upadl při pokusu o rodeo 720 a během závodu aut havaroval. Obzvláště zranění z pádu mu sice ještě umožnila startovat v závodě rally aut. Ale bohužel nemohl uskutečnit svou plánovanou premiéru v závodech série NASCAR, která se měla odehrát ve stejný víkend jako X Games.

Ti kteří ho neznali se s ním seznámili díky televizní stanici MTV, kde běžel jeho pořad Nitro Circus, když v současnosti klepe na dveře Nitro Circus film, který bude ve 3D.

Travis si už jedno ocenění, které se týkalo výhradně FMX přebral a to v Praze při Gladiator Games v roce 2009, když si převzal cenu za nejlepšího jezce dekády. Na Gladiator Games se Travis předvedl jako porotce spolu s ostatními členy skupiny Nitro Circus.

Do síně slávy státu Maryland bude Travis Pastrana uveden 10. listopadu v Baltimoru spolu s dalšími významnými sportovci jako jsou Sean Landetta (NFL), Sam Cassell (NBA), Geoff Zahn (MLB), Hasim Rahman (Box), Fred Funk (Golf) a Tara Heiss (basketbalistka).

Sdílet přes Facebook
Témata: