Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Tyrone Gilks zemřel při tréninku na rekord

© Red Bull Media House

Mladý australský FMX jezdec Tyrone Gilks včera podlehl zraněním, která utrpěl při tréninku na pokus o rekord…

Tyrone byl okamžitě převezen do nemocnice, ale zranění byla tak vážná, že večer téhož dne zemřel. Bylo mu pouhých 19 let.

Tento tréninkový skok byl součástí příprav na show, kde bylo v plánu překonat rekord ve skoku do dálky na 250 ccm motorce, který v roce 2005 stanovil Ryan Capes (310.4 stop – asi 95 metrů). Držitelem nejdelšího skoku vůbec je Alex Harvill, když letěl 425 stop (zhruba 130 metrů).

Právě i Tyrone měl se skoky na velké vzdálenosti poměrně dost zkušeností, když už dříve několik rekordů na menších motorkách udělal. A právě tento projekt nazvaný Operation 330 měl být takovým návratem k této disciplíně.

Tyrone Gilks se věnoval především FMX a mezi jeho cíle patřilo se zúčastnit některého ze závodů Red Bull X Fighters nebo X Games.

Sdílet přes Facebook
Témata: