Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Seznam jezdců pro Red Bull X Fighters v Dubaji

© Red Bull Media House

Už v pátek odstartuje další ročník série Red Bull X Fighters, když se ti nejlepší jezdci představí v Dubaji…

Do Dubaje tato nejprestižnější FMX série zavítá už podruhé ve své historii, premiéru měl tento závod v kalendáři X Fighters v loňské sezóně. Loni zde triumfoval španělský toreador Dany Torres, kterého na stuních vítězů doplnili Andre Villa a Nate Adams.

V prvním závodě letošního ročníku samozřejmě nebude chybět obhájce titulu Dany Torres, který bude obhajovat i loňské zdejší vítězství. Dany nebude jediný Španěl na startu a své umění předvede také jeho krajan Edgar Torronteras. K favoritům prvního závodu se rozhodně řadí i Andre Villa z Norska, který se loni prezentoval vyrovanými výkony, které mu nakonec přinesly celkový bronz.

Do závodu zasáhne i velmi silná sestava protinožců, Austrálie bude mít v závodě tři zástupce a Nový Zéland jednoho. Čtvrtý nejlepší jezdec loňské sezóny a vítěz závěrečného závodu v Sydney Josh Sheehan se rozhodně pokusí navázat na úspěch z loňska a začít sezónu tak, jak zakončil tu loňskou. Arzenál jeho triků je nabitý kousky jako double backflip, 360 na mnoho způsobů, miniflip a samozřejmě zvládá i ty nejtěžší backflipové kombinace. Další Australan na startu bude populární Blake Williams, který se předvedl i na Gladiator Games v Praze. Trojici Australanů uzavírá Rob Adelberg. Po celkem nepovedené loňské sezóně by si chtěl spravit chuť Levi Sherwood z Nového Zélandu.

Do Dubaje dorazí i dva zástupci USA a to James Carter a Todd Potter. James patří k těm méně známým jezdcům, ale určitě má co nabídnout. To Todd se už v rámci Red Bull X Fighters předvedl a to v roce 2008 v Texasu a loni v Austrálii. Na startu samozřejmě nebude chybět ani Eigo Sato, který zde loni získal šestou pozici.

Dalším účastníkem bude Javier Villegas z Chile a ve startovním poli je i jméno Mat Rebeaud. Mat se pokusí navázat na své úspěchy z minulosti, když nejvýraznějším z nich byl titul světového šampiona z roku 2008. Rok předtím obsadil celkovou druhou pozici a rok poté vybojoval celkový bronz. Rok 2010 už tak povedený nebyl, jelikož Mat Rebeaud skončil jako sedmý a loňského ročníku se nezůčastnil.

Dany Torres (ESP)
Edgar Torronteras (ESP)
Andre Villa (NOR)
Josh Sheehan (AUS)
Blake Williams (AUS)
Eigo Sato (JAP)
Rob Adelberg (AUS)
James Carter (USA)
Levi Sherwood (NZL)
Todd Potter (USA)
Javier Villegas (CHI)
Mat Rebeaud (SUI)

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,