Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Nekonečný a bezpečný volný pád ve větrném tunelu

Larry Yount/Red Bull Content Pool

Pro všechny, kteří přemýšlí o skoku z letadla, ale mají z něj obavy, je zde možnost si vše vyzkoušet ve větrném tunelu. A dokonce si to mohou splnit i lidé v České republice, jelikož i zde existuje několik možností si takovýto let vyzkoušet na vlastní kůži.

Určitě mnoho lidí si říká, jaké by to bylo skočit padákem, ale mají určité obavy o svou bezpečnost. I pro ně je určen větrný tunel, ve kterém je možné zažít stejné pocity, jako při skoku z letadla.

Samozřejmostí je, že každý skokan projde instruktáží, jak se ve větrném tunelu chovat. Let je tak absolutně bezpečný a při dodržování instrukcí od profesionální obsluhy nehrozí nebezpeční úrazu.

A teď k samotnému tunelu. K zábavě též zvané jako indoor skydiving je určen speciální větrný tunel o výšce 12 metrů a šířce 4,3 metrů.

Do této roury je zespodu hnán vzduch, který simuluje volný pád rychlostí zhruba 270 km/h. Což umožňuje zažít pocity srovnatelné se skokem z letadla.

Výhodou je čas, jak dlouho si je možné ve větrném tunelu tento let užívat. Nejméně to je 3 minuty, což si je možné představit jako 3 skoky z výšky 4 000 metrů.

Při skutečném skoku je nutné vzít v úvahu otevření padáku, ale ve větrném tunelu je skokan vystaven neustálému letu. Nejdéle je možné poletovat až půl hodiny, takže je zde možnost zažít mnohem delší volný pád, než předvedl například i Felix Baumgartner při odvážném skoku ze stratosféry.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , ,