Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Moore ovládl X Fighters v Abu Dhabi a stal se šampionem

Predrag Vuckovic/Red Bull Content Pool

Red Bull X Fighters 2015 je už zhruba měsíc minulostí a tak se můžeme podívat na krátké video přibližující ty nejlepší momenty uplynulého ročníku…

Letošní sezóna byla tou nejvyrovnanější vůbec, když do posledního závodu vstupovala vedoucí dvojice se shodným počtem bodů. Pravděpodobně tím největším překvapením roku byl samotný šampion Clinton Moore, který do letošního roku neměl ani jednu finálovou účast.

To ovšem změnil hned v prvním závodě v Mexiku, který celkově vyhrál. To samé zopakoval hned při druhé zastávce v Řecku a z výhry se radoval také v posledním klání v Abu Dhabi. K tomu si připsal jedno druhé místo v jihoafrické Pretorii a třetí pozici ve španělském Madridu.

Jeho největší konkurent Tom Pages se z výher radoval ve zbylých závodech ve Španělsku a Jihoafrické republice. Francouz byl dále druhý v Řecku, třetí v Mexiku a až osmý v Abu Dhabi. Právě před arabským podnikem měli oba jezdci na čele tabulky shodně 280 bodů a Pagesovo selhání ve čtvrtfinále rozhodlo celé Red Bull X Fighters 2015.

V krátkém ani ne dvouminutovém sestřihu se podíváme na ty nejzajímavější momenty uplynulé sezóny, které můžeme považovat i za takovou upoutávku na rok následující. A vzhledem k vývoji v současném FMX lze s velkou pravděpodobností očekávat, že ročník 2016 bude ještě nabitější.

Sdílet přes Facebook
Témata: ,