Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Videoohlédnutí za posledním závodem Red Bull X Fighters

© Red Bull Media House

Pojďme si ještě jednou připomenout poslední závod sezóny Red Bull X Fighters, který se odehrál v Sydney. Bude to takové videoohlédnutí…

Letošní ročník nabídl zajímavou podívanou až do konce. Před posledním závodem měli Tom Pages a Levi Sherwood shodný počet bodů a tak bylo jasné, že ten lepší bude brát korunu krále FMX pro rok 2012.

Celý australský závod nabídl velmi povedenou podívanou a určitě se jednalo o jeden z divácky nejzajímavějších závodů historie. K vidění byly velmi těžké triky jako Frontflip, Volt, Flair (540), Miniflip, těžká backflipová komba, rotace o 360 stupňů a další obtížné triky. Divákům se předvedli ti nejlepší jezdci planety, kteří se pravidelně účastní a také získávají medaile na X Games.

Bohužel tento závod poznamenal poměrně velký počet pádů. Hned při svém prvním skoku upadl Taka Higashino, to byl v tomto ohledu asi nejdramatičtější moment, jelikož u japonského jezdce museli zasahovat i zdravotníci. Dokonce dvakrát ve své semifinálové jízdě spadl domácí Josh Sheehan, který tak neobhájil svůj loňský triumf.

Pád ovlivnil i souboj o vítězství v závodě a tím pádem i o celkový triumf. Do finále se po bezchybných výkonech dostali Levi Sherwood a Tom Pages a tak bylo jasné, že to bude boj do posledních momentů. Jako první na trať vyjel francouzský jezdec, který celou sezónu předváděl bezchybné výkony a špičkové triky jako třeba Special Flip. Tom si bohužel ve finále vybral slabší chvilku, když nezvládl Volt a lehce upadl na dopadu. Ve své jízdě sice pokračoval, ale na závěr neustál Backflip a tak bylo jasné, že Levi bude po své jízdě slavit titul šampiona Red Bull X Fighters pro rok 2012.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,