Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Vyhraje Levi Sherwood i v Mnichově?

© Red Bull Media House

Další závod série Red Bull X Figheters se nezadržitelně blíží a tak je načase se podívat na zveřejněnou startovní listinu…

V sobotu se v Německu odehraje už pátý závod letošního ročníku. Tento podnik je zároveň předposledním závodem roku, takže vrcholí souboj o titul šampiona. V čele bodování je Levi Sherwood, ale určitě nemá nic jisté, jelikož ještě několik dalších jezdců může pomýšlet na korunu krále FMX.

V Mnichově nebude chybět Dany Torres, který měl horší úvod sezóny, ale druhé místo z Madridu mu ještě dává šanci na obhajobu loňského titulu šampiona Red Bull X Fighters. V Německu pojede i další Španěl Maikel Melero, který byl v Madridu třetí a potvrdil tak, že už se může řadit ke světové špičce.

Vítěz posledního závodu a lídr bodování Levi Sherwood se určitě pokusí udržet a případně i navýšit svůj náskok v tabulce. Ale zabránit by mu v tom chtěli další protinožci a to Blake Williams a Rob Adelberg. Olympijský stadion v Mnichově uvidí také japonského jezdce, kterým nebude nikdo jiný než Eigo Sato.

Diváci budou určitě velmi zvědaví na to, co předvede Tom Pages, který všechny šokoval v Madridu, když otočil Volt a také Special Flip v jedné jízdě. To ještě nikdo jiný na světě nedokázal. Francie bude mít v závodě ještě jednoho zástupce a bude jím velmi zkušený několikanásobmý mistr světa FMX Remi Bizouard.

K adeptům na přední místa se řadí i Javier Villegas z Chile. Tento jihoamerický jezdec je v průběžném bodování na druhé příčce. Javier sice tento rok ještě nebyl ve finále, ale zato podává velmi vyrovnané výkony.

Po zranění se vrací populární norský jezdec Andre Villa, který letos bodoval zajím jen v úvodním závodě v Dubaji. Do závodu zasáhne i Mat Rebeaud, kterému se i kvůli zranění nedaří tak dobře jako v minulosti. Na startovní listině je i domácí jezdec Hannes Ackermann.

Seznam jezdců:
Dany Torres (ESP)
Blake Williams (AUS)
Eigo Sato (JAP)
Tom Pages (FRA)
Levi Sherwood (NZL)
Remi Bizouard (FRA)
Javier Villegas (CHI)
Mat Rebeaud (SUI)
Andre Villa (NOR)
Maikel Melero (ESP)
Rob Adelberg (AUS)
Hannes Ackermann (GER)

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,