Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Za 10 dní se v Glen Helen předvedou ti nejlepší jezdci současnosti

Chris Tedesco/Red Bull Content Pool

Jedni z nejlepších jezdců FMX letos už potřetí poměří své síly, tentokrát na největší trati šampionátu v americkém Glen Helen…

V Kalifornii se jelo poprvé loni a pro domácí fandy to dopadlo velmi dobře jelikož první místo získal Todd Potter, když mu ve finále podlehl Tom Pages. Toto se letos může klidně opakovat, jelikož oba uvidíme příští týden na startu.

K dalším favoritům se jako vždy řadí lídr bodování a vítěz posledního závodu v Dubaji Danny Torres, který si do USA veze lehký náskok 15 bodů na nejbližšího pronásledovatele, kterým už zmíněný Pages.

Dobrý výsledek od tohoto závodu určitě očekává také Levi Sherwood, kterému se zde loni moc nedařilo, když obsadil sedmé místo. Levi má na svém kontě zatím 145 bodů a to znamená ztrátu 35 bodů na první místo.

Jednu třetinu startovního pole budou tvořit domácí jezdci, jelikož kromě Todda Pottera do závodu nastoupí také Adam Jones a loni třetí Wes Agee. Po více než roce se na start X Fighters postaví jeden z nejúspěšnějších jezdců historie, šampion z let 2009 a 2010, Nate Adams.

Na vysoké příčky může myslet také průběžně čtvrtý jezdec bodování Australan Rob Adelberg a nebo jeho krajan Josh Sheehan, který si bude chtít spravit chuť po nepovedeném Dubaji, kde se nedostal do čtvrtfinále.

Své umění předvede také vítěz brazilských X Games Taka Higashino, jehož největší zbraní je velmi obtížný Rock Solid Backflip. Letos poprvé se představí čtvrtý jezdec loňského závodu i šampionátu a to Javier Villegas z Chile. V Glen Helen pojede také David Rinaldo, pro kterého to bude čtvrtý start v těchto závodech, naposledy v Dubaji byl pátý.