Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Zemřel Eigo SatoSvět extrémních sportů dnes zasáhla další velmi smutná zpráva, když zemřel Eigo Sato…

O tomto tragickém incidentu není mnoho informací, jelikož se stal během tréninku tohoto velmi populárního japonského jezdce. Podle dostupných informací Eigo nezvládl backflip.

Vše se to stalo zhruba měsíc poté, co zraněním ze zimních X Games podlehl několikanásobný medailista Caleb Moore, který havaroval na sněžném skútru. Bohužel je to už druhá fatální nehoda, která se v těchto příbuzných sportech letos stala.

Eigo patřil k těm nejlepším a zároveň nejpopulárnějším jezdcům na světové scéně. Během své kariéry se stal stálicí šampionátu Red Bull X Fighters, kde se zúčastnil celkem 27 závodů (od roku 2007) a dvakrát se dokázal probojovat až do finále, ale zvítězit kompletní závod nikdy nezvládl.

V loňském ročníku se umístil na pátém místě, když získal 190 bodů, stejně jako čtvrtý Javier Villegas. Eigovým nejlepším výsledkem bylo celkově čtvrté místo z roku 2009.

Během let se zúčastnil dalších velkých a prestižních akcí a možnost vidět tohoto Japonce naživo měli i fandové v Praze, když ukázal své umění vrámci FMX Gladiator Games.

Eigo měl být také jedním ze závodníků na X Fighterech v Mexiku příští týden, ale bohužel nejspíše trénink na tuto akci se mu stal osudný.

Sdílet přes Facebook
Témata: ,